У Німеччині зростає частка українських біженців-чоловіків: подробиці

Читать на русском

Наразі до ФРН здебільшого їдуть люди з регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії

Читать на русском
Українці у Німеччині
Українки повертаються з Німеччини. Колаж: Інформатор

Наразі до ФРН здебільшого їдуть люди з регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії

Експерти Інституту вивчення економіки Мюнхена (ifo) провели нове опитування серед українців біженців у Німеччині. Як виявилося, жінки з дітьми повертаються в Україну за можливості. Водночас частка чоловіків у європейській країні лише збільшилися.

Про це йдеться на сайті ifo. Відомо, що в опитуванні взяли участь 1517 українців, які прибули у Німеччину після початку повномасштабного вторгнення. 

Серед усіх біженців частка чоловіків була лише 7% станом на червень-липень 2022 року. Тоді як на сьогодні їх 21%. Таким чином, чоловіки тікають до Німеччини від війни, тоді як жінки та діти навпаки повертаються додому.

“Жінки з дітьми, які втекли до Німеччини на початку війни, по можливості повертаються до своїх сімей”, – пояснила дослідниця ifo Тетяна Панченко.

Крім того, в Україну повертаються і ті наші громадяни, які у Німеччині не можуть підтримувати звичний рівень життя. Також до ФРН здебільшого їдуть люди з регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії.

Водночас частка опитаних, які хочуть залишитися у Німеччині назавжди або ще на кілька років, теж зросла. У попередньому опитуванні таких було 39%, а тепер – 44%.

Інститут провів опитування з травня по липень 2023 року. З респондентами спілкувалися через соціальні мережі. Від 9 до 14% українців заявили, що брали участь в одному або кількох попередніх опитуваннях. Такі не є статистично репрезентативними, адже опитувані були відібрані випадково.

Країни ЄС погодилися продовжити тимчасовий захист для українців

Щоб забезпечити стабільну ситуацію для понад 4 мільйонів українських біженців, які зараз проживають у країнах ЄС, Рада ЄС ухвалила 28 вересня продовжити з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року тимчасовий захист для людей, які тікають від російської агресії. Механізм передбачає негайний захист громадян ще на один рік.

Швейцарія розробила план повернення українців додому

Водночас Швейцарія стала першою країною, яка сприяє поверненню громадян України додому. Державний секретаріат з міграції (SEM) у співпраці з владою кантонів розробили попередній план повернення біженців. Людей збираються виселяти з країни по завершенні статусу S - захисту від Швейцарії. Цей статус може завершитись вже наступного року. Добровільний виїзд по суші буде самостійним. Примусове повернення літаком буде крайнім заходом.

Очікується, що добровільно виїхати захочуть 80% біженців, яких пропонується заохочувати грошима. Йдеться про близько 70 тисяч людей. Їм хочуть виплачувати від 1 000 до 4 000 швейцарських франків (1 037 та 4 150 євро) на людину, щоб вони погодились повернутись в Україну. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.