Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
На протестах заарештували близько 14 тисяч людей
У четвер, в Ірані стратили першого учасника масових протестів в Тегерані. Чоловік напав на охоронця з ножем та поранив його. Це перше подібне покарання, пов’язане із недавніми антиурядовими заворушеннями.
Про це пише агенство Reuters. За даними ЗМІ, загиблого звуть Мохсен Шекарі. Він брав участь у протестах проти уряду після загибелі 22-річної Махсі Аміні у вересні.
Агентство не повідомило більше жодних подробиць. Натомість правозахисні організації заявили, що чоловіка катували та змушували зізнатися у своєму злочині.
Іран сколихнули заворушення, які спровокувало жорстоке вбивство курдської жінки Махси Аміні 16 вересня 2022 року. Її затримали та побила за неналежне носіння хіджабу й за те, що мала завужені джинси. Демонстрації стали одним із найсильніших викликів Ісламській Республіці із часів революції 1979 року. Акції непокори отримали новий виток, пише видання Guardian, коли в ході переслідування протестувальників, поліція вбила 16-річну Асра Панахі. Іранські служби безпеки побили її до смерті прямо в класі школи, оскільки вона відмовилася співати пісню, в якій прославляють аятолу (духовного лідера) Рухоллу Хомейні.
Влада намагалася силою розігнати протестувальників. За даними організації Human Rights, станом на 29 листопада, під час розгону протестів «правоохоронці» вбили 448 людей, у тому числі 60 дітей і 29 жінок. Протестанти відповіли жорстким опором і вбивствами силовиків. Заарештували близько 14 тисяч людей.
Ситуація загострилася до такого рівня, що для придушення акцій непокори поліція та «Корпус вартових ісламської революції» (КВІР) почали використовувати гелікоптери, бронетехніку та зброю з бойовими набоями. Вони вдираються до будинків, шукаючи опонентів клерикального уряду. Демонстрації часом переростали у збройну боротьбу. Вбивство 25 жовтня офіцера Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР), полковника Мехді Молашахи та Джавада Кіха, одного з командирів організації «Басідж», пов’язують з протестами.
Нагадаємо, в Ірані заявили, що переглянуть культурні норми. Можливо, навіть, дозволять жінкам ходити без хіджабу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.