Вибухи пролунали з невеликим інтервалом, другий з них зачепив людей, які в паніці розбігалися після першого
У середу, 3 січня, в Ірані пролунав вибух. Це сталося у місті Керман, поблизу місцевого кладовища. Саме там похований генерал Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані.
Про це повідомляє агентство IRNA. Зазначається, що жертвами стали щонайменше 73 людини.
Відомо, що у місті в цей день були паломники. Вони саме йшли на могилу генерала.
“Сьогодні в Кермані було чутно грізний звук вибуху на одній із доріг, що ведуть до цвинтаря міста. Польові спостереження показують, що деякі люди постраждали в цьому випадку”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що вибух стався за 700 метрів від могили Сулеймані. Пізніше люди почули другий, який відбувся за кілометр від могили і був за межами шляху паломників та контрольних воріт.
Коли паломники почули вибухи, то залишили вулиці, що ведуть до кладовища. У лікарні Кермана “швидкі” вже доставили щонайменше 170 постраждалих. Загинули ж 73 людини.
Заступник політичного та безпечного губернатора Кермана підтвердил інформацію. За його словами, наразі невідомо, чи це був вибух газу, чи теракт.
Іранській генерал-майор (звання він отримав посмертно – ред.) КВІР Касем Сулеймані з 1998 до смерті командував силами КОДС — підрозділом, який відповідає за екстериторіальні військові та підпільні операції. Ймовірно, Іран заснував коаліцію разом із Сирією, Іраком та росією.
Свою кар’єру він розпочав на початку Ірано-Іракської війни 1980-х, коли вкомандував 41-ю дивізією. Згодом допомагав антисаддамським шиїтським та курдським угрупованням в Іраку, а пізніше Хезболлі у Лівані та ХАМАСу на палестинських територіях. Крім того, деякі ЗМІ вважають, що саме Сулеймані вмовив російського диктатора володимира путіна розпочати повномасштабну військову операцію у Сирії.
Сулеймані ліквідували у ніч проти 3 січня 2020 року під час цільового авіаудару США поблизу аеропорту в іракському Багдаді. Згодом у США заявили про те, що атаку здійснили за вказівкою президента Трампа.
Нещодавно стало відомо, що бойові дії проти ХАМАСу у секторі Гази можуть перерости у війну проти Ірану. Лише усунувши іранських аятол від влади Вашингтон та Тель-Авів можуть розраховувати на довготривалий спокій на Близькому Сході.
Повноцінне вторгнення союзників навряд відбудеться, проте методичне знищення проксі-сил Тегерану вкупі з авіаційними атаками можуть надовго вивести Іран із гри. Ситуація кардинально зміниться на краще, якщо владу в ослабленого режиму заберуть ліберально налаштовані опозиціонери.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.