Іран надіслав свій фрегат, щоб підбадьорити хуситів - Bloomberg

Читать на русском

Тегеран підвищує ставки, намагаючись підтримати атаки єменських бойовиків на цивільні судна, що загрожує глобальній торгівлі

Читать на русском
Іранський фрегат
Дії іранського корабля є частиною інформаційно-психологічної боротьби

Тегеран підвищує ставки, намагаючись підтримати атаки єменських бойовиків на цивільні судна, що загрожує глобальній торгівлі

У понеділок, 1 січня, Іран надіслав свій фрегат у Червоне море, але навряд він наважиться використати його в прямому зіткнення з американським флотом. Натомість такий крок можна розглядати як намір підбадьорити хуситів, надіславши їм сигнал про підтримку. Атаки єменських бойовиків на цивільні судна на ключовому торговельному шляху становлять загрозу для світової економіки ось уже два місяці.

Як розповідає агенція Bloomberg, присутність Ірану у вибухонебезпечному регіоні свідчить про намір посилити напруженість. Тегеран відхиляє заклики сусідніх країн чинити тиск на хуситів, чим фактично підтримує атаки бойовиків. Чимраз частіше нападів зазнають судна, що не мають жодного стосунку до Ізраїлю, хоч раніше хусити обґрунтовували свої дії вимогами припинити війну в Газі. У неділю 10 бойовиків загинули в зіткненні з воєнним кораблем США.

Міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан зустрівся з офіційними представниками хуситів. Він підкреслив, що Тегеран підтримуватиме «волю та бажання єменського народу», а також розкритикував Захід за, нібито, подвійні стандарти. Подальше підвищення ставок може вилитися у велику війну.

 Іранський фрегат в Червоному морі для того, аби підбадьорити хуситів

«Тут існує реальний ризик ескалації, і ми вже спостерігали деякі з них за останні кілька днів. Хусити ясно дали зрозуміти, що вони не бояться виконати свої погрози. Якщо суперечка вийде з-під контролю і кожна сторона відмовляється дотримуватися червоних ліній іншої, тоді перед нами справжня порохова бочка», — заявляє Діна Есфандіарі, старший радник Міжнародної кризової групи з питань Близького Сходу в Лондоні.

Значення логістики в Червоному морі

Через напади хуситів деякі найбільші судноплавні компанії відмовилися від транзиту через Суецький канал, надаючи перевагу довшим маршрутам навколо мису Доброї Надії. Напруженість також викликала хвилювання на нафтових ринках. На початку року ціна на нафту зросла більш ніж на 2 %. Якщо ж дійде до потужного збройного протистояння в Червоному морі й логістика через Ормузьку протоку припиниться, це може означати зростання цін на нафту на 20 % упродовж одного лише місяця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.