Виверження вулкана призвело до евакуації сотень жителів — Новини світу
На острові в індонезійській провінції Північний Сулавесі відбулося виверження вулкана Руанг. Він викинув у повітря стовп попелу заввишки 300 метрів. Понад 800 жителів прилеглих сіл екстрено евакуювалися.
Про це повідомляє Reuters. Виверження супроводжувалося викидом попелу та газу, а також потоками лави, які спускалися по схилах вулкана.
Виверження гори Руанг викликано нещодавніми землетрусами на острові, в результаті чого гора викинула у повітря небезпечні та "вибухонебезпечні гарячі хмари" на висоту 1,8 км (1,1 милі). Розмовляючи з агентством Reuters, представник влади заявила, що потрібно очистити острів, оскільки очікується подальше виверження, а в радіусі чотирьох кілометрів від кратера будь-яка діяльність заборонена.
У місцевих ЗМІ пишуть, що влада побоюється обвалу гори у море, а це, своєю чергою, може викликати величезні хвилі.
На опублікованих кадрах видно потоки червоної лави, що стікають з гори й відображаються у водах внизу, а також хвилясті хмари сірого попелу над її кратером.
Індонезія розташована в Тихоокеанському вогняному кільці, де стикаються тектонічні плити. Це робить країну однією з найактивніших вулканічних зон у світі. В Індонезії налічується понад 140 активних вулканів.
Уряд Індонезії вживає заходів для моніторингу активності вулканів і пом'якшення ризиків, пов'язаних з виверженнями. У країні діє мережа вулканологічних обсерваторій, які відстежують активність вулканів і попереджають про можливі виверження. Влада також проводить навчальні заходи для населення, щоб допомогти людям підготуватися до виверження вулкана.
Недалеко від рибальського містечка Гріндавік на півострові Рейк'янес в Ісландії на початку 2024 року прокинувся вулкан. Лава досягала житлових будинків і заповнила труби водогону.
На щастя, людей встигли вчасно евакуювати, тому жертв немає. За даними Reuters, лава пошкодила декілька будинків у Гріндавіку.
Влада оголосила в місті надзвичайний стан. Електроенергію, холодну та гарячу воду було вимкнено. Замість води з труб текла розпечена лава. Це пов'язано з тим, що лавові потоки пошкодили або зруйнували труби водогону.
Захисні дамби, зведені для того, щоб зупинити лаву та захистити місто, не впоралися зі своїм завданням.
Нагадаємо, у 2023 році у Мексиці активізувався найнебезпечніший діючий вулкан країни. Також повідомлялося, що вчені просвердлять вулкан в Ісландії, щоб створити реактор необмеженої енергії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.