Розпечена вулканічна лава потрапила у труби водогону й тече замість води, влада Ісландії встигла вчасно евакуювати людей з рибальського містечка на півострові Рейкʼянес
В Ісландії прокинувся вулкан недалеко від рибальського містечка Гріндавік на півострові Рейкʼянес. Лава вже наблизилась до житлових будинків і заповнила труби водогону. Людей встигли вчасно евакуювати, жертв немає.
Як передає Reuters, лава вулкана досягла перших будинків у Гріндавіку та підпалила їх. Стихія не спиняється.
У містечку оголосили надзвичайний стан. Вимкнули електроенергію, холодну й гарячу воду. Зараз у трубах замість води тече розпечена лава.
Повідомляється, що захисні дамби не впорались зі своїм завданням та не змогли втримати потік лави. На щастя, людей евакуювали напередодні виверження, ніхто не постраждав.
В Ісландії вже другий день поспіль лютує вулкан. Лава досягла перших будинків рибальського містечка Гріндавік і тече в трубах замість води. Людей встигли вчасно евакуювати, жертв немає. pic.twitter.com/BZV5F4sXt4
— Інформатор (@informatorua) January 15, 2024
Метеорологічне управління Ісландії повідомило, що виверження стало вже пʼятим за три роки. Цього разу було незрозуміло, з якого місця вона витікає. І це виверження вулкана є найпотужнішим від 2021 року.
Останнє виверження на півострові почалося у вулканічній системі Свартсенгі 18 грудня 2023 – звідти негайно евакуювали 4 тисячі жителів Гріндавіка. Але лава потекла в іншому напрямку від нього і люди повернулись до домівок. Як бачимо - ненадовго.
Приборкати вулкан складно. Він розташований між Євразійською та Північноамериканською тектонічними плитами - двома найбільшими на планеті. Ісландія загалом є сейсмічною та вулканічною гарячою точкою, оскільки ці дві плити рухаються у протилежних напрямках.
Але вчені заявили, що спробують просвердлити цей вулкан, щоб зменшити тиск усередині, а відтак - контролювати витік. Проте станеться це нескоро. Очікується, що буріння другої свердловини розпочнеться у 2028 році. Планується використати надгарячу воду, що зберігається під надвисоким тиском, для приводу турбін, що працюють на тому, що вже дала нам природа.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.