У мережі з'явилось апокаліптичне відео виверження вулкану в Ісландії: лава підпалює будинки у Гріндавіку

Розпечена вулканічна лава потрапила у труби водогону й тече замість води, влада Ісландії встигла вчасно евакуювати людей з рибальського містечка на півострові Рейкʼянес

вулканічна лава
Виверження вулкану на півострові Рейкʼянес в Ісландії, лава заливає будинки рибалок. Фото: Facebook

В Ісландії прокинувся вулкан недалеко від рибальського містечка Гріндавік на півострові Рейкʼянес. Лава вже наблизилась до житлових будинків і заповнила труби водогону. Людей встигли вчасно евакуювати, жертв немає.

Як передає Reuters, лава вулкана досягла перших будинків у Гріндавіку та підпалила їх. Стихія не спиняється.

У містечку оголосили надзвичайний стан. Вимкнули електроенергію, холодну й гарячу воду. Зараз у трубах замість води тече розпечена лава.

Повідомляється, що захисні дамби не впорались зі своїм завданням та не змогли втримати потік лави. На щастя, людей евакуювали напередодні виверження, ніхто не постраждав.

Вулкан планують просвердлити

Метеорологічне управління Ісландії повідомило, що виверження стало вже пʼятим за три роки. Цього разу було незрозуміло, з якого місця вона витікає. І це виверження вулкана є найпотужнішим від 2021 року.

Останнє виверження на півострові почалося у вулканічній системі Свартсенгі 18 грудня 2023 – звідти негайно евакуювали 4 тисячі жителів Гріндавіка. Але лава потекла в іншому напрямку від нього і люди повернулись до домівок. Як бачимо - ненадовго.

Приборкати вулкан складно. Він розташований між Євразійською та Північноамериканською тектонічними плитами - двома найбільшими на планеті. Ісландія загалом є сейсмічною та вулканічною гарячою точкою, оскільки ці дві плити рухаються у протилежних напрямках.

Але вчені заявили, що спробують просвердлити цей вулкан, щоб зменшити тиск усередині, а відтак - контролювати витік. Проте станеться це нескоро. Очікується, що буріння другої свердловини розпочнеться у 2028 році. Планується використати надгарячу воду, що зберігається під надвисоким тиском, для приводу турбін, що працюють на тому, що вже дала нам природа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube