В Білорусі вибори "по-лукашенківськи" — без опозиції і спостерігачів

В неділю, 25 лютого, у Білорусі відбуваються перші "парламентські вибори" від часу масових протестів 2020 року

Вибори у Білорусі
Мінськ дотримується зовнішніх атрибутів демократії

У неділю, 25 лютого, у Білорусі відбуваються вибори до парламенту та до органів місцевого самоврядування. До процесу не залучені міжнародні спостерігачі, опозиція репресована, як «екстремісти», але самопроголошений президент Олександр Лукашенко запевняє, що це «найчесніші вибори». Світлана Тихановська, лідерка білоруської опозиції у вигнанні, закликає бойкотувати голосування.

Уперше за майже чотири роки, після ретельного «зачищення» будь-яких проявів опозиційної думки, режим Лукашенка наважився провести плебісцит, повідомляє «Voice of America». До бюлетенів внесено лише лояльних до режиму політичних кандидатів із чотирьох партій: «Білої Русі», Комуністичної партії, ЛДПР і Партії праці та справедливості. Мінськ навіть не намагався створювати видимість відкритості й не запросив міжнародних спостерігачів, мотивуючи це страхом перед спробами західних спецслужб «дестабілізувати ситуацію».

«Чесно скажу, ніде у світі нема таких відкритих чесних виборів, як у Білорусі — ніде! У нас це свято! Ми проводимо щиру та чесну політику! Нам потрібне спокійне життя , і в ім’я цього ми робитимемо все!», — заявив Лукашенко.

Білоруські опозиціонери з команди Тихановської закликають бойкотувати вибори. Натомість пропонують долучатися до онлайн-марафону «Обираю Нову Білорусь!», метою якого поширення ідей опозиційних сил.

«У бюлетенях немає людей, які б пропонували реальні зміни, тому що режим допустив до участі лише зручних для нього маріонеток. Ми закликаємо бойкотувати цей безглуздий фарс, ігнорувати ці вибори без вибору», — заявляє Світлана Тихановська, яка зараз перебуває в Литві.

Як Лукашенко готувався до виборів

За офіційними результатів виборів, які відбулися 9 серпня 2020 року, Олександр Лукашенко виграв із великим відставанням. Білоруси розпочали протести, вимагаючи відставки самопроголошеного президента. Уряд відреагував силовими методами, використовуючи поліцію та військові сили для придушення невдоволення, заарештували понад 35 тисяч осіб. Вождь росіян володимир путін надав Лукашенку свою підтримку, чим гарантував собі повний контроль над Білоруссю.

На сьогодні за ґратами залишаються понад 1400 політв’язнів, зокрема нобелівський лавреат правозахисник Олесь Біляцький. Напередодні нових виборів Лукашенко підписав закон про довічні гарантії безпеки для себе та своєї родини, а також дав дозвіл армії відкривати вогонь по цивільному населенню. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

CNN повідомляє про масове концентрування російських військ в районі Запорізької області, де зібрано близько 50 000 військових. Росія також розпочала наступальні дії в Роботино, одному з напрямків контрнаступу України. Ми запитаємо ветерана війни Юрія Гудименка про можливі наслідки цих дій та наміри росії. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube