Мінськ звинуватив Київ у зосередженні на кордоні 112 тисяч військових: білоруський доброволець оцінив загрозу для України

Читать на русском

Що означають заяви міністра оборони Віктора Хреніна - чи є вони штатними або намаганням ескалувати ситуацію

Читать на русском
Чи є загроза України з Білорусі
Чи готує рф з Білоруссю другий фронт війни

Що означають заяви міністра оборони Віктора Хреніна - чи є вони штатними або намаганням ескалувати ситуацію

Мінськ заявляє, що Україна нібито зосередила на кордоні з Білоруссю ударне угруповання чисельністю понад 100 тисяч осіб. Зокрема, про таку кількість військ повідомив пропагандистським ЗМІ міністр оборони Білорусі Віктор Хренін. Чи є ці заяви намаганням загострити ситуацію - Інформатор обговорив з білоруським добровольцем Яном Рудиком. 

 

Хренін зокрема в ефірі російського пропагандистського телеканалу "росія 24" заявив про зростання кількості військової авіації НАТО на кордоні та шість порушень кордону в повітрі з серпня минулого року. Також він поскаржився, що Україна нібито зосередила на кордоні ударне угруповання військ .

"На сьогодні - близько 112-114 тисяч це угруповання. З них для безпосередньої охорони українсько-білоруського кордону залучаються близько 17 тисяч", - сказав Хренін.

При цьому він додав, що ситуація не потребує нарощування додаткових військових сил Білорусі на кордоні з Україною. 

Чи є такі заяви намаганням загострити ситуацію на кордоні? 

Аналізуючи ситуацію на кордоні з Білоруссю, білоруський доброволець Ян Рудик наголосив, що вся оцінка військової ситуації в Білорусі знаходиться у прямій залежності від росії. Він зазначає, що армія Білорусі не є найвищої якості, але весь економічний та промисловий сектор країни спрямований на підтримку військових потреб російської федерації.

"Сама армія Білорусі вона, скажімо прямо, не найвищої якості і цілком може посипатися як армія Румунії, наприклад, у 1916 році (якщо наводити історичні аналогії якісь). Також важливо розуміти, що зараз вся економіка і вся промисловість Білорусі працює на користь військових Збройних Сил російської федерації і, відповідно, якщо ми побачимо, що в самій росії [об'єкти] оборонної промисловості горять і вибухають, то, наскільки я розумію, будуть продовжувати горіти і вибухати. Тому [це може] поставити під загрозу ВПК Білорусі. Бо зрозуміло, що якщо вона вступить у війну вже відкрито, а не гібридно, як працює, то білоруські підприємства, які працюють на російську воєнку також стануть цілком виправданими мішенями для України. Тому я думаю, що, швидше за все, це блеф", - повідомив він.

За словами Рудика, якщо оборонна промисловість росії зазнає негативних наслідків, це може загрожувати і Військово-промисловому комплексу (ВПК) Білорусі. Також він вказує на можливий варіант другого фронту атаки, зокрема на Сувалкському коридорі (вздовж західного кордону України, неподалік від кордону з Білоруссю - ред).

"Але однак варто відзначити, що ось це все укріплення, якщо вже відкривати другий фронт, то, можливо, це буде якийсь інший напрям. Наприклад, багато розмов зараз йде в у тому числі від західних партнерів про те, що для росії та для Лукашенка непоганим варіантом виглядає атака на Сувалкський коридор", - акцентував Рудик.

Чи є загроза повторного нападу рф з Білорусі

За оцінкою експертів, найбільш "небезпечний сценарій дій нового нападу" росії на Україну з території Білорусі спостерігався з початку 2023 року. Але, як бачимо, цього не сталося. Експерти спостерігають, що Лукашенко продовжує балансувати проти кремля, представляючи Білорусь як суверенну державу в рамках Союзної держави, де домінує росія. 

Речник держприкордонслужба Руслан Демченко також заявляв, що наразі активних дій на кордоні з Білоруссю не фіксується, але його укріплюють та пильно обороняють. Ситуація залишається контрольованою. А оголошенням у Лельчицькому районі Гомельської області режиму контртерористичної операції (межа з Житомирською та Рівненською областями) білоруси могли назвати свої навчання.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чому безпілотники - це майбутнє? Як можна розібрати найбільшу армію у світі на молекули за умови високопрофесійного особового складу, мінімальної кількості артилерії та використання безпілотників? На ці запитання відповість Ярослав Олійник.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.