В айтішника мутували кістки через засіб для чищення комп'ютера: і він не перша жертва

Хвороба виникає від надлишку фтору в організмі.

Спрей, чищення, комп'ютери, хвороба, діагноз, фтор, кістки
Чоловік роками вдихав спрей, що призвело до дивних наслідків

Чоловік роками користувався очищувачем комп’ютера, після чого у нього почали рости кістки. В нього виявили флюороз скелета, який, ймовірно, виник через вдихання речовин, які пошкоджували його кістки. Ця хвороба виникає від надлишку фтору в організмі. Вже протягом двох років офісному працівнику стало важче ходити, у нього з’явилася нетипова хода та біль у стегнах. Кістки його рук також збільшилися, а рухливість правого зап’ястя та передпліччя зменшилася, повідомляє LiveScience.

Під час первинного огляду лікарі помітили кісткові утворення на кожній кістці пальців пацієнта. Пізніше його направили до спеціалістів, оскільки кістки його рук продовжували розростатися. На той час у нього виникла сутулість, а також він ходив з нахилом вліво. Виявилось, що рівень фтору в його крові, сечі та кістках був підвищений.

Вплив фтору в безпечному рівні знижує ризик карієсу, і з цієї причини фтор додають у водопровідну воду в багатьох країнах світу. Однак, якщо фторид потрапляє в організм у занадто великих кількостях, він перетворюється на токсин, який вимиває кальцій з кісток і таким чином змінює їхню структуру. У той час як щільність кісток збільшується на ранніх стадіях цього захворювання, кістки пізніше починають ставати крихкими і менш еластичними.

Лікарі визначили ймовірне джерело впливу фтору. Вони знайшли звіт про старіший випадок, який мав схожі симптоми. В цьому випадку пацієнт теж вдихав випари з балончика пилового спрею, який використовується для очищення комп’ютерів. Діфторэтан, активний інгредієнт кількох засобів для чищення комп’ютерів, метаболізується організмом у фторовану сполуку. 

Лікарі запідозрили, що їхній пацієнт теж нюхає аерозолі, і запитали чоловіка, чи це правда. Він зізнався, що більше трьох років регулярно нюхав засіб для чищення комп’ютерів, щоб кайфувати.

Через п'ять місяців після обстеження юнак припинив зловживання аерозолями. Ще через шість місяців функція його стегна значно покращилася, і він міг майже нормально ходити. Чоловік вперше звернувся до лікарів у 2010 році, а до 2014 року почав ходити та регулярно робити вправи. До 2015 року він перестав відвідувати лікарню.

Флюороз скелета є серйозною проблемою в деяких країнах, наприклад в Індії, де природні джерела фтору можуть підвищити його рівень у питній воді. Цей випадок підкреслює потенційно нерозпізнану причину флюорозу скелета: балончики зі стисненим повітрям, які люди використовують, щоб отримати кайф. І подібних випадків може бути ще багато.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube