Уряди країн Чорного континенту занепокоєні тим, як складаються відносини між "вагнерівцями" та російською владою і можуть відмовитися від послуг бойовиків
Сварка засновника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина з Міністерством оборони рф, не залишилася поза увагою в Африці і позиції найманців похитнулися. Після того, як його терористична організація так і не змогла продемонструвати досягнень в Україні, африканські уряди, які користуються послугами ЧВК, можуть розірвати контракти. Як і в України, Пригожин використовує своїх людей для особистого збагачення.
На тлі публічних сварок між засновником ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним та очільником Міноборони рф Сергієм Шойгу, а також колосальних втрат найманців в Україні, африканські уряди, які найняли «вагнерівців» для контролю над своїми країнами, можуть відмовитися від їхніх послуг. Це означає, що Пригожина можуть витіснити із Чорного континенту, повідомляє Afriki Presse.
Методика «Вагнера» викликає сумнів у своїй ефективності. Крім того, без підтримки російського уряду Пригожин ризикує виявитися неспроможним ефективно озброїти своїх найманців та забезпечити належну виучку та кількість особового складу.
Боєць терористичної організації «Вагнер», який зараз знаходиться в Малі, дав інтерв’ю африканським виданням. Він розказав, що керівництво ПВК, за випробуваною на Сході України «передовою» методикою, віддає накази захоплювати цінні активи в країні, не зважаючи на втрати особового складу. За його словами, головною ціллю Пригожина є встановлення контролю над грошовими потоками, а «Вагнер» — лише інструмент, хоч і дуже потужний, для досягнення цієї цілі й отримання надприбутків.
«Вагнера» ніколи не рахували своїх втрат. Згадайте 8 лютого в Дейр-ез-Зорі, згадайте Африку. Скрізь так», — стверджує ексбойовик.
8 лютого в сирійському Дейр-ез-Зорі найманці намагалися захопити нафтове родовище Коноко, контрольоване Сирійськими демократичними силами (контролюється курдами). Курдам на допомогу прийшли американці, які били по «вагнерівцям» усім, що було в них, від польової артилерії до бойових вертольотів, поки не загинули практично всі. Точна кількість загиблих бійців того дня залишається невідомою, але різні джерела говорять про десятки, а то й сотні втрат.
Маніакальні спроби «Вагнера» захопити українське місто Бахмут, що не має стратегічного значення з воєнної точки зору, пояснюються, зокрема, зацікавленістю Пригожина у встановленні контролю над розташованими поблизу соляними та гіпсовими родовищами. Контроль над ними забезпечує мільйони доларів прибутку, що є значно більш логічним поясненням одержимості засновника «Вагнера» Бахмутом, ніж його заяви про «захист Батьківщини».
«Те, що коїться в Україні, це справжня м’ясорубка, конвеєр: на вході — в’язні, на виході — мішки з тілами. Для Пригожина люди завжди були лайном. Справжні цілі не мають нічого спільного з його патріотичною риторикою. Я не вірю, що в Україні він воює за ідею... У першу чергу Пригожин — бізнесмен. Він розуміє, що все мусить приносити прибуток й нічого не робить без причини. Ситуація співпадає з його інтересами, ось і все. Це криваві гроші, не більше», — каже найманець, виказуючи відчутну ненависть до засновника ПВК.
Раніше ми повідомляли про те, що росіяни вантажівками вивозять тіла своїх загиблих військових з окупованої Донеччини. Інформатор також розповідав, що Пригожин зізнався, що провалив захоплення Бахмута.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.