Уже не страшно? Маск хоче створити конкурента ChatGPT, після того, як закликав призупинити досліди із ШІ

Мультимільярдер Ілон Маск у понеділок 17 квітня заявив, що має намір запустити власну платформу штучного інтелекту

Штучний інтелект
Маск кидається в перегони з розробки штучного інтелекту

ШІ від Маска має стати конкурентом ChatGPT та іншим аналогічним системам від Microsoft та Google. Пікантності ситуації додає те, що зовсім недавно Маск та понад тисяча науковців закликали стримати розробку ШІ через загрозу цивілізації.

Ілон Маск заявив, що планує розробити власну систему, яку поки що називає «TruthGPT», щоб кинути виклик провідним гравцям галузі, повідомляє агенція Reuters. Мультимільйонер розкритикував OpenAI (Microsoft), компанію, яка створила ChatGPT, за те, що вона «навчить ШІ брехати». Маск вважає, що ChatGPT занадто політкоректний і має ліберальний ухил. Водночас він звинуватив співзасновника Google Ларрі Пейджа в несерйозному ставленні до безпеки ШІ.

«Я збираюся започаткувати щось, що я називаю «TruthGPT», або штучний інтелект, що шукає правду, який намагається зрозуміти природу Всесвіту», — сказав Маск в інтерв’ю телеканалу Fox News Такеру Карлсону, яке транслювалося в понеділок.

На думку Маска, його TruthGPT буде безпечнішим для людей, а також кращим, аніж його конкуренти. Мультимільярдер тільки пожалівся, що занадто пізно вступає в перегони, хоча насправді, він був одним зі співзасновників OpenAI у 2015 році, проте покинув компанію через розбіжності в поглядах на безпекову політику.

«Загроза цивілізації»

Reuters з посиланням на власні джерела, стверджує, що Маск залучав розробників штучного інтелекту з Alphabet Inc — дочірній компанії Google, щоб запустити стартап, який би конкурував з OpenAI. У березні Маск в американській Неваді зареєстрував компанію під назвою X.AI Corp. Єдиним керівником фірми назвали Маска. 

Дії Маска з реєстрації власної компанії відбулися якраз тоді, як він разом із групою в понад тисячу експертів зі штучного інтелекту та керівників галузі опублікували відкритого листа, у якому закликали зробити піврічну паузу в розробці ШІ. Якщо компанії відмовляться зробити це за власної ініціативи, учені закликали уряди обмежити досліди на законодавчому рівні. Вони стверджували, що системи, потужніші за GPT-4 від OpenAI, занадто небезпечні для суспільства. На думку підписантів людство, зокрема й компанії-розробники, не можуть контролювати штучний інтелект. Але, разом із тим, системи штучного інтелекту вже починають конкурувати з людиною і це може вилитися в колосальні й раптові зміни, зокрема на ринку праці. Тому, на думку вчених, потрібно взяти паузу, аби ще раз усе переосмислити.

Робот-гуманоїд
На відміну від роботів, штучний інтелект вже зараз може забрати у людей робочі місця. Фото: Toronto Star

Раніше ми писали про те, що компанія AliExpress використовує власний штучний інтелект. Інформатор також розповідав, що 300 млн працівників у розвинених країнах перебувають під загрозою звільнення через ШІ. Ми також писали про те, як проводили експеримент, щоб визначити чи зможе ChatGPT замінити українського чиновника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube