Такі зміни внесено з метою прискорення будівництва та введення в експлуатацію об'єктів розподіленої генерації, що включають газопоршневі та газотурбінні установки. Це дозволить покращити енергобезпеку та знизити дефіцит генеруючих потужностей, забезпечивши енергонезалежність регіонів та держави в цілому
Кабмін вніс зміни до постанови щодо будівництва та розміщення газопоршневих та газотурбінних установок, а також генераторів на період воєнного стану. До того ж скасовано обмеження для операторів мереж електро-, тепло-, газо-, водопостачання, що дасть можливість підключати газопоршневі та газотурбінні установки іншими суб’єктами господарювання. Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Такі зміни внесено з метою прискорення будівництва та введення в експлуатацію об'єктів розподіленої генерації, що включають газопоршневі та газотурбінні установки. Це дозволить покращити енергобезпеку та знизити дефіцит генеруючих потужностей, забезпечивши енергонезалежність регіонів та держави в цілому.
“Внесено зміни до Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності та Порядку подання та розгляду пропозицій щодо передачі об’єктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об’єктів у державну власність, затверджених постановою КМУ від 21.09.1998 № 1482 «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», у частині непоширення дії їх положень на передачу військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. Внесено зміни до постанови КМУ від 07.05.2024 № 514 «Про затвердження Порядку прийняття, утримання, обслуговування та ведення обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд». Викладено у новій редакції Порядок передачі, прийняття, утримання, обслуговування та ведення оперативного обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, яким удосконалено механізм приймання, обліку та обслуговування балансоутримувачами військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, будівництво яких здійснювалось державними замовниками та їх передачі, у випадку потреби, в тимчасове користування підрозділам сил оборони”, - зазначив Мельничук.
В будівництво Тилігульської вітроелектростанції інвестують 450 мільйонів євро. Вітропарк буде генерувати 1,7 ТВт-год на рік. Цього буде достатньо для забезпечення електроенергією 900 тисяч домогосподарств. Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК.
Потужність першої у світі вітроелектростанція, що побудована під час війни, збільшиться зі 114 до 500 МВт. Проєкт стане найбільшою вітроелектростанцією у Східній Європі, побудованою за останнє десятиліття. ДТЕК прискорить будівництво цього року. Вже прокладені кабельні мережі та фундамент. Компанія планує завершити будівництво до кінця 2026 року. Кількість турбін розширеного вітропарку зросте з 19 до 83, а потужність збільшиться в чотири рази - зі 114 до 500 МВт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.