Енергосистема продовжує відновлюватись після ворожих масованих ракетно-дронових атак
В Україні споживання електроенергії залишається високим та відповідає сезонним показникам. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Графіки відключення світла не застосовують, але не варто вмикати кілька потужних електроприладів одночасно з 08:00 до 20:00. Про це 23 січня повідомили в Укренерго.
Рівень споживання електроенергії відповідає сезонним показникам. 23 січня станом на 09:30 він був на 2% нижчим, ніж в той самий час попереднього дня — у середу.
"Вчора, 22 січня, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня — у вівторок, 21 січня. Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Сьогодні є необхідність в ощадливому споживанні електроенергії. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 08:00 до 20:00. Не вмикайте у цей період кілька пристроїв одночасно", - наголосили в Укренерго.
Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соціальних мережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).
В будівництво Тилігульської вітроелектростанції інвестують 450 мільйонів євро. Вітропарк буде генерувати 1,7 ТВт-год на рік. Цього буде достатньо для забезпечення електроенергією 900 тисяч домогосподарств. Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК.
Потужність першої у світі вітроелектростанція, що побудована під час війни, збільшиться зі 114 до 500 МВт. Проєкт стане найбільшою вітроелектростанцією у Східній Європі, побудованою за останнє десятиліття. ДТЕК прискорить будівництво цього року. Вже прокладені кабельні мережі та фундамент. Компанія планує завершити будівництво до кінця 2026 року. Кількість турбін розширеного вітропарку зросте з 19 до 83, а потужність збільшиться в чотири рази - зі 114 до 500 МВт.
На повній потужності Тилігульська ВЕС вироблятиме 1,7 ТВт-год електроенергії на рік. Окрім Тилігульської, ДТЕК планує будівництво вітроелектростанції потужністю 650 МВт на Полтавщині. Це частина мети компанії, яка полягає в тому, щоб до 2030 року збільшити портфель відновлюваних джерел енергії в Україні до 2 ГВт. До жовтня мають закінчитися роботи зі встановлення 200 МВт потужних акумуляторних систем накопичення в різних регіонах країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.