Потужність першої у світі вітроелектростанція, що побудована під час війни, збільшиться зі 114 до 500 МВт
В будівництво Тилігульської вітроелектростанції інвестують 450 мільйонів євро. Вітропарк буде генерувати 1,7 ТВт-год на рік. Цього буде достатньо для забезпечення електроенергією 900 тисяч домогосподарств. Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК.
Потужність першої у світі вітроелектростанція, що побудована під час війни, збільшиться зі 114 до 500 МВт. Проєкт стане найбільшою вітроелектростанцією у Східній Європі, побудованою за останнє десятиліття.
ДТЕК прискорить будівництво цього року. Вже прокладені кабельні мережі та фундамент. Компанія планує завершити будівництво до кінця 2026 року. Кількість турбін розширеного вітропарку зросте з 19 до 83, а потужність збільшиться в чотири рази - зі 114 до 500 МВт.
На повній потужності Тилігульська ВЕС вироблятиме 1,7 ТВт-год електроенергії на рік - цього достатньо для забезпечення електроенергією 900 тисяч українських домівок, що еквівалентно енергії, необхідній для заряджання кожного смартфона в ЄС протягом року.
Окрім Тилігульської, ДТЕК планує будівництво вітроелектростанції потужністю 650 МВт на Полтавщині. Це частина мети компанії, яка полягає в тому, щоб до 2030 року збільшити портфель відновлюваних джерел енергії в Україні до 2 ГВт. До жовтня мають закінчитися роботи зі встановлення 200 МВт потужних акумуляторних систем накопичення в різних регіонах країни.
І черга (завершена):
ІІ черга (на стадії будівництва):
Обидві черги проєкту загалом:
Раніше ми писали, що ДТЕК уклав угоду з американською компанією Fluence для впровадження систем накопичення енергії загальною потужністю 200 МВт. Проєкт, який обійдеться у 140 мільйонів євро. Шість енергозберігаючих установок будуть розташовані в різних регіонах Україні, потужністю від 20 МВт до 50 МВт, що сумарно становитиме 200 МВт. Разом вони зберігатимуть до 400 МВт-год електроенергії – цього достатньо, щоб протягом двох годин забезпечувати електроенергією 600 тисяч домогосподарств (що еквівалентно приблизно половині домогосподарств у Києві). Проєкт завершать до жовтня 2025 року, щоб системи були готові до використання в зимовий період 2025–2026 років.
Системи збереження електроенергії забезпечать послуги з балансування частоти та потужності для стабілізації української енергосистеми на замовлення українського оператора системи передачі «Укренерго». На відміну від традиційних електростанцій, установки зберігання енергії реагують протягом мілісекунд. Децентралізований характер проєкту дозволить енергосистемі уникати відключень та відновлювати стабільність енергосистеми набагато швидше на місцевому рівні, ніж раніше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.