Частину співробітників ДСНС позбавили броні та хочуть мобілізовувати, - петиція на сайті Кабміну

Автори петиції вимагають продовжити бронь для усього особового складу пожежної охорони та Служби надзвичайних ситуацій, оперативно-рятувальної служби та інших працівників цивільного захист

Мобілізація в ДСНС
Наразі петицію підписали вже майже 22 тисячі осіб

Частина співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) втратили бронь. Про це йдеться в петиції на сайті Кабміну. Автори звернення вимагають зберегти бронь для настільки важливої установи.

Відповідна петиція розміщена за посиланням. Станом на 19:54 1 червня її вже підписали майже 25 тисячі громадян, необхідні для розгляду.

У зверненні сказано, що частина співробітників ДСНС вже зараз знята з броні. Їм загрожує мобілізація. При цьому рятувальники здійснюють дуже важливу місію в тилу.

"Це наші захисники та рятувальники, які ризикують своїм життям щоразу, а особливо під час воєнного стану в країні. Їх робота важлива тут! Це хлопці та дівчата, які навчалися захищати громадян країни... від вогню та інших надзвичайних ситуацій", - сказано в петиції. 

Автори звернення наголошують на тому, що Конституція України гарантує права громадян на захист життя, здоровʼя та власності. А також виконання у воєнний час норм міжнародного гуманітарного права. ДСНС є тією службою, яка забезпечує ці права. 

"Щоб вони захищали нас тут, ми повинні надати їм можливість та забезпечити право виконувати свої обовʼязки та функції", - резюмують автори петиції. 

Важливість ДСНС для України 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки та захисту населення, особливо під час воєнного стану. Адже саме ДСНС щодня і щоночі по багато разів виїздять на місця прильотів, рятують громадян, допомагають з евакуацією тощо. Це критично важлива місія для держави та суспільства. 

Ось декілька основних аспектів, чому ДСНС є настільки важливою службою, особливо під час війни:

  • Оперативне реагування на надзвичайні ситуації. Під час воєнного стану виникають різні види надзвичайних ситуацій, включаючи пожежі, вибухи, руйнування будівель, а також інші загрози. ДСНС забезпечує швидке реагування на ці виклики, зменшуючи їх негативні наслідки для населення та інфраструктури.
  • Рятувальні операції. ДСНС організовує та проводить рятувальні операції, евакуює постраждалих, надає першу допомогу тощо.
  • Запобігання надзвичайним ситуаціям. Одним із завдань ДСНС є попередження виникнення надзвичайних ситуацій. Це включає моніторинг потенційних загроз, проведення профілактичних заходів та навчання населення правилам безпеки.
  • Гуманітарна допомога. Під час воєнного стану ДСНС надає гуманітарну допомогу, розподіляє продукти харчування, воду, медикаменти та інші необхідні ресурси серед постраждалого населення в зоні бойових дій.
  • Інформаційна підтримка. ДСНС інформує населення про поточну ситуацію, надає рекомендації щодо дій у разі небезпеки та координує роботу з іншими органами влади та міжнародними організаціями.
  • Відновлення після надзвичайних ситуацій. ДСНС бере участь у відновленні пошкодженої інфраструктури, надає допомогу у відновленні нормального життя у постраждалих регіонах.

Усі ці функції роблять ДСНС України незамінною службою для підтримки стабільності та безпеки країни під час воєнного стану та інших кризових ситуацій. Тож природно, аби в її співробітників були броні від призову, адже їхня робота аж ніяк не менш важлива, ніж у бійців на фронті.

Раніше президент Зеленський поіменно дякував співробітникам ДСНС, які здійснювали ліквідацію наслідків російського терору. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube