У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Депутат Гончаренко повідомив, що уряд постановив забронювати лише половину рятувальників, працівників Нацполіції, установ судової системи та органів досудового розслідування
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає бронювання від мобілізації працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), в обсягах, що не перевищують 50 відсотків. Також уряд обмежив бронювання співробітників Національної поліції, органів прокуратури, Бюро економічної безпеки, Державної кримінально-виконавчої служби, установ судової системи та органів досудового розслідування.
Про це в телеграм-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Згідно з постановою, працівників Нацполіції, БЕБ, прокуратури та судів можна забронювати також обмежено — до 50 відсотків.
"Уряд прийняв постанову, якою передбачає бронювання, зокрема, працівників ДСНС в обсягах не більше 50 відсотків", - написав Гончаренко.
Сам нардеп обурився щодо такого рішення уряду саме стосовно працівників ДСНС. Рятувальники ризикують життям, рятуючи українців від наслідків обстрілів окупантів, додав він.
В постанові зазначається, що до 50% можна забронювати працівників:
Списки можуть бути подані в електронній формі через портал "Дія" або у паперовій та/або електронній формі за встановленою формою разом з обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних.
Військовозобов'язані, які працюють або проходять службу у вищеперелічених галузях, підлягають бронюванню не більш як на 50 відсотків кількості військовозобов'язаних працівників на 18 травня 2024 року.
За інформацією BBC Україна, уряд вже раніше ухвалив принципове рішення щодо зняття броні з працівників ДСНС, Національної поліції та інших правоохоронних органів. У процесі обговорення було питання щодо того, скільки саме працівників цих структур буде мобілізовано – чи 10%, чи 50%.
З цього приводу близько 25 тисяч громадян підписали петицію, що є достатньою кількістю для її розгляду. Автори закликали зберегти бронь для цієї надзвичайно важливої установи.
"Це наші захисники та рятувальники, які ставлять своє життя під загрозу, зокрема, у часи воєнного стану в країні. Їхня робота надзвичайно важлива! Це наші чоловіки та жінки, які навчалися захищати наших громадян від вогню та інших небезпек", - йшлося в петиції.
3 червня на офіційному вебпорталі уряду з’явилася нова петиція. Вона стосувалася збереження броні для особового складу працівників Національної поліції та інших правоохоронних органів. Зміст петиції повністю повторював зміст попередньої петиції, що стосувалася Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Однак, збір підписів для неї прогресував менш інтенсивно, ніж у випадку ДСНС.
Нагадаємо, за даними на початок квітня 2024 року, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загинуло 91 працівник Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), а 348 рятувальників отримали поранення.
Однак, вірогідно, що ця цифра збільшилася. Адже 27 квітня повідомлялося, що внаслідок масованих обстрілів Херсонщини загинув рятувальник. Крім того, 25 квітня постраждав працівник ДСНС під час повторного обстрілу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.