Андрій Пінчук назвав рішення про заборону незаконним
У четвер, 18 травня, священника Дніпропетровської єпархії Української православної Церкви (МП) та настоятеля храму у Волоському протоієрея Андрія Пінчука відсторонили від богослужінь. Він часто критикував єрархів УПЦ (МП).
Як повідомив він на своїй сторінці у Facebook, заборону ухвалили за наказом митрополита Онуфрія. Пінчук називає його незаконним: за його словами, спочатку мали провести засідання єпархіального суду.
Пінчук зазначив, що його було звільнено через конфлікт з митрополитом Поліським і Сарненським Анатолієм Гладким. Це сталося після зустрічі священиків у Вараші, на Рівненщині. Крім того, причиною став допис Пінчука у його Telegram-каналі про те, що митрополит Анатолій вимагав гроші у священнослужителів.
Також протоієрей критикував дії єпископів та священників-колаборантів, розповідав про промосковські настрої всередині УПЦ (МП). Через це його хотіли позбавити сану. Інформатор поспілкувався з Андрієм Пінчуком, який висловив свою думку стосовно відсторонення.
“У нашої Волоської спільноти у неділю, 21 травня, відбудуться збори, де вирішуватимуть, що робити – приймати цю постанову, яку видали під безпрецедентним тиском київського митрополита Онуфрія, або ігнорувати її, або вимагати справедливого суду наді мною, або ж переходити в іншу юрисдикцію. Я вважаю, що у цьому випадку має бути висловлений соборний голос церкви, голос спільноти, якій я належу. Мене поставили у таке становище, що будь-яке рішення, прийняте моєю спільнотою, буде використане проти мене проросійським лобі УПЦ (МП)”, – зазначив Пінчук.
Крім того, протоієрей розповів про варіанти вирішення ситуації. За його словами, на парафіяльних зборах можуть погодитися з незаконною постановою і сказати, що її приймають і він більше не служить. У другому випадку, спільнота не прийме рішення митрополита та не буде його дотримуватися, але залишатиметься у лоні УПЦ (МП). Через це не будуть відбуватися богослужіння, поки церковний суд не поставить крапку у цьому питанні. Також Пінчук підкреслив, що церковні юристи зазнають, що правда на його боці, а апеляційний судовий процес може навіть не відбутися.
Він також заявив, що якщо його витіснятимуть з УПЦ (МП), то він зі спільнотою шукатиме інші доступні варіанти церковного життя. Втім, на його думку, єпархія могла свідомо видати незаконне рішення про заборону з метою провокування розколу у парафіяльній спільноті.
З перших днів повномасштабного вторгнення протоієрей Андрій Пінчук організував порятунок людей з зони бойових дій волонтерськими автобусами. Нова, недавно капітально відремонтована школа Волоського, перетворилась на шелтер. Якщо там бракувало місць, людей тимчасово селили у сільській церкві. Він також особисто вивозив людей з пекла.
У квітні 2022 року на Facebook-сторінці протоієрея Андрія Пінчука було опубліковане Відкрите звернення священників УПЦ МП до предстоятелів помісних православних церков. Воно сколихнуло православний світ. Підписанти вимагали віддати під міжнародний церковний трибунал главу РПЦ патріарха Кирила. За словами Андрія Пінчука, хоча документ, який підписували священники, називався “Відкрите звернення”, насправді це був судовий позов.
Ініціативу підписали понад 400 кліриків УПЦ (МП), однак її не підтримав жоден єпископ. Крім того, двоє священнослужителів із Полтавщини відкликали свої підписи після тиску зі сторони місцевого митрополита УПЦ (МП) у Полтаві Філіпа.
Відповідний лист підписали кілька сот священників (повними іменами та прізвищами, не вимагаючи “конфіденційності”), але нічого іншого, крім неприємностей для підписантів, з того не вийшло. Але про ініціативу сільського священика написали багато впливових українських та закордонних ЗМІ.
Андрій Пінчук створив власний Telegram-канал, присвячений проблемам церковного життя, і він є надзвичайно впливовим. І публікації в ньому інформації про колаборантів в УПЦ настільки їм дошкуляє, що ці люди готові на все, щоб примусити Андрія Пінчука замовкнути.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.