Укренерго повідомляє про знеструмлення у двох областях - чи діятимуть 7 січня графіки відключення світла

Ремонтні бригади обленерго працюють над відновленням мереж

Укренерго
Укренерго 7 січня не вимикатиме світло за графіками

Споживання електроенергії знизилось через потепління у більшості регіонів. Негода знеструмила 12 населених пунктів у Черкаській та Івано-Франківській областях, аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Графіки відключення світла не застосовуються. Про це повідомили в Укренерго. 

Споживання електроенергії 7 січня станом на 09:30, було на 5,5% нижчим, ніж в той самий час попереднього дня – у понеділок. Це пояснюється підвищенням температури повітря у більшості регіонів України.

"6 січня добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на 6,4% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня – у п’ятницю, 3 січня. Це пояснюється нижчою температурою повітря, порівняно з кінцем минулого тижня. Енергосистема продовжує відновлюватись після тринадцяти масованих ракетно-дронових атак росіян протягом минулого року. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене та замінити знищене ворогом обладнання", - наголосили в Укренерго.

Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соціальних мережах вашого оператора системи розподілу (обленерго). Внаслідок несприятливих погодних умов (ожеледь, сильний вітер) знеструмлені 12 населених пунктів: 10 – в Івано-Франківській області й 2 у Черкаській. Ремонтні бригади обленерго працюють над відновленням мереж. Протягом кількох годин знеструмлених абонентів планують заживити.

Як допомогти енергосистемі?

Енергосистема досі відновлюється після 13 масованих ворожих атак упродовж минулого року. А рівень енергоспоживання у морозну погоду — завжди суттєво зростає. Для уникнення проблеми дефіциту електроенергії потрібно дотримуватись простих рекомендацій:

  • Не вмикайте одночасно кілька потужних електроприладів у ранкові та вечірні години пікового споживання. Це знизить навантаження на енергосистему, допоможе збалансувати можливості генерації та споживання електроенергії без застосування заходів обмеження.
  • Вимикайте зайве освітлення вдома і на роботі. Це не лише знизить загальний рівень енергоспоживання в країні, а й заощадить ваші кошти.
  • Вимикайте з мережі техніку, якою не користуєтесь. Навіть «в режимі очікування» побутові прилади споживають значний обсяг електроенергії.
  • Кип’ятіть в електрочайнику лише ту кількість води, яка вам потрібна. Так буде швидше, економніше і корисніше, адже споживання багаторазово прокип’яченої води — не рекомендоване медиками.
  • За можливості, користуйтесь потужними електроприладами в години найменшого споживання. Зараз — це нічний час, після 23:00.
  • Не тримайте електричні пристрої на зарядці довше, ніж необхідно для повного заряду акумулятора. Це буде корисно самим приладам і зменшить рівень вашого енергоспоживання.
  • Використовуйте енергоощадливі LED-лампи. Вони споживають в рази менше електроенергії, порівняно з лампами розжарювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube