За даними Укренерго, ситуація в енергосистемі змінюється
В Україні споживання електроенергії зростає через зниження температури повітря. Заходи обмеження споживання застосовуватимуться з 14:00 до 20:00. Коли світло з’являється за графіком, не варто вмикати кілька потужних електроприладів одночасно. Про це 25 листопада повідомили у пресслужбі Укренерго.
Споживання електроенергії зростає. 25 листопада станом на 06:00 його рівень був на 3,7% вищим, ніж в той самий час попереднього робочого дня 22 листопада. Це пояснюється зниженням температури повітря у більшості регіонів України.
"24 листопада добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 3% вищим, ніж у суботу, 23 листопада. Енергосистема продовжує відновлюватись після десяти масованих атак росіян, у ній зберігається значний дефіцит потужності. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. Для збалансування енергосистеми — у період з 14:00 до 20:00 в усіх регіонах діють графіки погодинних відключень", - наголосили в Укренерго.
Ситуація в енергосистемі змінюється, а відповідно — можливі й зміни в застосуванні заходів обмеження. Актуальний графік застосування відключень у вашому регіоні дізнавайтесь на сайті чи офіційних сторінках оператора системи розподілу (обленерго).
"Через складні погодні умови — сильний дощ, сніг та вітер — знеструмлені 67 населених пунктів у Чернігівській і Сумській областях. Аварійно-відновлювальні роботи тривають, заживити знеструмлених абонентів обленерго планують до кінця доби", - додали в Укренерго.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 9 253 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 650 МВт.
Заступник міністра енергетики Микола Колісник акцентував на планах України щодо стратегічної трансформації системи вищої освіти з метою запровадження спеціальних навчальних програм з кліматично нейтральних технологій в енергетиці та розробленні спеціалізованих аспірантських курсів спільно з національними енергетичними компаніями. Про це він сказав на панельній дискусії «Людський капітал в енергетичному секторі», що відбулася в межах IV міжнародної конференції ReBuild Ukraine Construction & Energy.
«Нині перед Україною стоїть виклик: необхідність чіткого узгодження між нашою системою освіти та ринковими потребами у відновлюваній енергетиці. Тут мають вирішальне значення три ключові фактори: кваліфікована робоча сила, експертність у сфері інвестування та розгортання генерації. Усі вони взаємоповʼязані та не можуть досягнути успіху одне без одного», – наголосив Колісник.
Також він зазначив, що попри глобальний перехід до відновлюваної енергетики, українська вища освіта залишається орієнтованою переважно на традиційні сектори: нафту, газ та вугілля.
«З понад 700 спеціалізацій у навчальних закладах лише кілька стосуються відновлюваних джерел енергії або енергетичного менеджменту. Ця невідповідність створює дефіцит кваліфікованих кадрів для українських підприємств у сфері відновлюваної енергетики, знижуючи інвестиційну привабливість і перешкоджаючи нашій здатності локалізувати виробництво обладнання для відновлюваної енергетики», – наголосив Микола Колісник.
Розв'язанням цієї проблеми має бути стратегічна трансформація української системи вищої освіти та її узгодження з європейськими стандартами, наприклад, з European Green Deal Skills Agenda, що заплановано для реалізації з 2030 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.