Україна разом з ЄС і ВООЗ створять Міжнародний договір про пандемію

Читать на русском

Договір вже підписали керівники декількох країн та генеральний директор ВООЗ

Читать на русском

Договір вже підписали керівники декількох країн та генеральний директор ВООЗ

Україна приєдналася до понад 10 країн для створення Міжнародного договору з реагування на пандемію, а також рівноправного та справедливого розподілу вакцин. Договір вже підписали керівники декількох країн і генеральний директор ВООЗ.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента України, - передає Інформатор .

Комюніке з Міжнародного договору про пандемію підписали керівники держав і урядів Португалії, Румунії, Великобританії, Німеччини, Руанди, Кенії, Республіки Корея, Чилі, Коста-Ріки, Албанії, Південної Африки, Тунісу, Іспанії, Сербії, Греції, Індонезії, України та інших країн, а також генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус і президент Європейської Ради Шарль Мішель.

"Сьогодні ми сподіваємося, що у спільній боротьбі з пандемією COVID-19 ми зможемо побудувати міцну міжнародну архітектуру охорони здоров'я,яка захистить майбутні покоління. Будуть інші пандемії та інші серйозні надзвичайні ситуації в області охорони здоров'я. Жоден уряд або багатостороннє агентство не може впоратися з цією загрозою поодинці. Питання не в тому, чи буде це, а в тому, коли. Разом ми повинні бути більш підготовленими, щоб прогнозувати пандемії, запобігати їм, виявляти й оцінювати їх і ефективно на них реагувати, забезпечуючи високий рівень координації", - йдеться у повідомленні.

Країни повинні разом працювати над Міжнародним договором про готовність до пандемії і реагуванні на неї.

"Таке відновлене колективне зобов'язання стане важливою віхою в посиленні готовності до пандемії на найвищому політичному рівні. Договір буде заснований на Статуті ВООЗ і, із залученням ключових організацій в цій сфері, буде підтримувати принцип "здоров'я для всіх".Наявні інструменти світової охорони здоров'я, особливо міжнародні медико-санітарні правила, стануть основою такого договору, забезпечуючи міцну і перевірену основу, яку ми зможемо розвивати та вдосконалювати", - йде мова у повідомленні.

Нагадаємо, передавання коронавірусу від кажанів людям через іншу тварину є найбільш імовірним сценарієм. Витік вірусу з лабораторії надзвичайно малоймовірний.

Також Інформатор писав, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) звернулася до забезпечених країн та закликала поділитися надлишками COVID-вакцини з бідними країнами.Особливо з тими, які донині не розпочали вакцинацію громадян, що входять до категорії груп ризику.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.