Українські військові переходять на електронний облік: що це означає і який є важливий нюанс - пояснення Міноборони

У разі переходу військових частин на електронний облік, заборонено вести паперові журнали та дублювати інформацію

Міноборони, військовий облік
Електронний облік буде з автоматичним отриманням УБД

Українські військові частини отримали дозвіл на повний перехід до електронного обліку. При цьому такі зміни передбачають повноцінний електронний військовий облік та автоматично присвоєння статусу учасника бойових дій. Але є важливий нюанс - заборона ведення паперових журналів та дублювання інформації. 

Про це повідомило Міністерство оборони України через свій офіційний акаунт у соціальній мережі Facebook. Відомо, що відомство продовжує реалізовувати стратегію спрощення обліку військового майна та відмовляється від зайвих паперів у сфері оборони. Відтак, зміни вже внесені до наказу Міністерства оборони №440 "Про затвердження Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України".

"У середньому командир роти наразі витрачає 50-80% свого робочого часу на бюрократію. Облік майна є одним з найбільш об'ємних бюрократичних процесів. Наказ створює можливості для автоматизації", - зазначила заступниця міністра оборони з цифрового розвитку Катерина Черногоренко.

Відтепер військові частини зможуть вести облікові реєстри та допоміжні документи (журнали щодо майна) лише в електронному вигляді. При цьому у Міноборони підкреслюють, що у разі такого "спрощення" відбуватиметься лише електронний облік, тоді як ведення паперових журналів та дублювання інформації буде заборонено.

Цифровізація армії вже в середині січня отримала підтримку Верховної Ради, яка прийняла в цілому законопроєкт №10062 про цифровізацію армії. Цей документ запускає повноцінний електронний військовий облік та автоматично присвоює статус учасника бойових дій.

Арешт майна тих, хто не стане на військовий облік

За новим законопроектом про мобілізацію, який ухвалено у першому читанні, українське майно та рахунки чоловіків, що виїхали за кордон, можуть бути заарештовані та заблоковані. Це станеться в тому разі, якщо вони не зареєструються на військовий облік. Для уникнення цього необхідно створити електронний кабінет або звернутися до консульства, які мають право видавати повістки за розпорядженням ТЦК.

Оновлений документ про мобілізацію, зокрема, визначає чіткий термін служби під час воєнного стану, звільнення людей з інвалідністю від служби, можливість щорічної відпустки та додаткових відпусток для звільнених з полону, які вирішили продовжити службу тощо. Також законопроєкт передбачає жорстке покарання за неявку до ТЦК у визначений термін з моменту вручення повістки.

При цьому в рф, навпаки, усвідомлено відмовилися від тематики військових перемог в Україні напередодні виборів. Чому путін прийняв таке рішення, і які "чорні лебеді" можуть спіткати російського диктатора, роз'яснює політтехнолог Борис Тізенгаузен.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube