Українські студенти створюють унікальний матеріал для відбудови країни: у чому особливість

Над розробкою лего-цеглини, створеної з екоматеріалів, працювали три роки

Лего-цегла
Собівартість однієї цеглини складає 13.20 грн

Студенти Немирівського будівельного коледжу виготовляють лего-цеглу з екоматеріалів, яку зможуть використати для відновлення пошкоджених унаслідок воєнних дій будівель в Україні. Над розробкою будівельного матеріалу у вищому навчальному закладі на Вінниччині працювали три роки. Його особливість у можливості швидко використовувати після вироблення, легкості транспортування та виготовлення загалом, а також у матеріалах, які для цього використовуються. 

Про вітчизняну розробку повідомило "Суспільне". Особливість цегли полягає в тому, що вона готова до використання вже через добу після виготовлення. Її не потрібно випалювати, а завдяки пазлам, її можна утеплювати та проводити через неї електродроти.

"Унікальність в тому, що у ній є пази, які можна засипати керамзитом для утеплення будинку. Можна і піною задувати, і бетоном. Ми це на кути арматуру складаємо, можна облицьовувати будинки і паркани робити. Вона міцна, екологічно чиста, не боїться морозу та має вологостійкість 5%", – говорить методистка Людмила Яхно, якій належить ідея стартапу.

За словами інженера коледжу Віталія Яхно, обладнання, за допомогою якого з серпня виготовляють будматеріал, закупили на грантові кошти. Під час виготовлення лего-цегли студентів навчають теорії і закріплюють її на практиці. У роботі використовують бетонозмішувач та прес. За годину з 25-кілограмового мішка цементу виходить до півсотні цеглин.

"Бетонозмішувач і прес, який пресує під тиском 10 тонн, відповідно цегла міцна і не кришиться. Виробництво легке, не потребує затрат. Три людини легко усе це роблять", – говорить Віталій Яхно.

Стартап презентували в березні на Всеукраїнському фестивалі інновацій. Він допоміг у номінації "Інфраструктура та будівництво" і виграв грант на обладнання від американців вартістю 5 тис. доларів.

Собівартість однієї лего-цеглини становить 13.20 грн. Її реалізовуватимуть на ринку України для відбудовування зруйнованих міст і сіл.

Відновлення України

29 серпня Уряд ухвалив постанову про перерозподіл субвенції в 1,7 млрд грн на реалізацію проєктів відновлення в регіонах. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, йдеться про кошти Європейського інвестиційного банку, які спрямовують на підконтрольні Україні території в бюджети місцевих громад. Цьогоріч, за підрахунками Кабміну, Україна потребує  додаткові 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

Також на початку наступного року Україна планує провести наступну конференцію з питань відновлення та реконструкції. За словами президента Володимира Зеленського, захід проведуть в Японії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube