“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Європейські країни згодні долучитися до відновлення зруйнованих українських портів
Європа згодна долучитися до відбудови українських портів після обстрілів російських окупантів. Йдеться про міста Бремергафен (Німеччина) та Роттердам (Нідерланди): ці міста хочуть фінансово допомогти з відновленням зруйнованої інфраструктури. Проте є важливі умови.
Про це розповів заступник голови Одеської ОВА Роман Григоришин на форумі з відновлення Одещини "Транспорт. Логістика. Інфраструктура", передає "Новини. Одеса". За словами посадовця, обидві адміністрації (і в Роттердамі, і в Бремергафене) хочуть працювати над планом розширення та розбудови портів в Україні. Проте слід зазначити, що це буде лише після того, як війна в нашій державі завершиться.
Водночас Роман Григоришин вважає, що війна не є причиною для зупинки розбудови транспортної інфраструктури. Одеська область залишається однією з перших за пріоритетністю відновлення об'єктів інфраструктури. Це пов'язано, зокрема, з тим, що багато сфер зараз залучені у війну і будуть залучені після, додав посадовець.
Крім того, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації зазначив, що саме цей регіон практично став хабом для розвитку логістики, інфраструктури та нових інноваційних рішень. На думку Григоришина, Одещина має серйозний потенціал й для транскордонного співробітництва, що може бути одним з інструментів розвитку громад.
Після того, як росія вийшла з зернової угоди, окупанти активно почали атакувати українські порти. За даними Міністерства закордонних справ України, лише за дев'ять днів загарбники знищили 180 тисяч тонн українського зерна, пошкодили 26 об'єктів портової інфраструктури України, п'ять цивільних суден.
"Ми повинні зупинити російські "голодні ігри" та забезпечити глобальну продовольчу безпеку зараз", - наголосили у відомстві.
Водночас речниця Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк розповідала, що в Україні через постійні атаки окупантів найближчим часом може не лишитися портів. Проте ситуацію ще можна виправити: за словами експертки, Україна зараз потребує нових систем протиповітряної оборони.
"Через два-три місяці у нас може не бути більше портів. Вони хочуть домінувати в Чорному морі. Вони хочуть мати зернову монополію. Вони хочуть скасувати Україну як країну, здатну прогодувати світ", - заявила Наталія Гуменюк.
Нагадаємо, після атаки окупантів на порт в Ізмаїлі у світі стався різкий стрибок цін на продовольчі товари.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.