У Польщі анонсували припинення соціальних виплат для українських біженців: подробиці

Читать на русском

Країна повністю уріже соціальний пакет для українців

Читать на русском
соціальна допомога українцям у Польщі, Пьотр Мюллер
Мюллер: Ці правила не будуть продовжені значною мірою

Країна повністю уріже соціальний пакет для українців

З 2024 року для українців у Польщі анонсовані зміни. Місцева влада планує скоротити соціальну допомогу мільйонам українських біженців, яких вона приймає. Цей крок може зробити ще більшу напруженість у відносинах із сусідньою країною через розбіжності щодо імпорту зерна.

Про скасування соціальної допомоги для українців у Польщі пише видання Bloomberg. Цю заяву озвучив Пьотр Мюллер в інтерв'ю Polsat.

"Ці правила просто втратять чинність наступного року. Я думаю, що ці правила не будуть продовжені значною мірою", - повідомив Мюллер.

Відомо, що Польща витратила близько 2,4 млрд злотих ($550 млн) на допомогу українським сім'ям, які втекли від війни до Польщі. За словами заступника міністра сім'ї та соціальної політики Анни Шмідт ситуація невигідна польській владі.

У скасування допомоги українським біженцям передбачає скасування вимог щодо проживання та надання дозволів на роботу, безплатне навчання в школі, медичне обслуговування та сімейні виплати. Це не буде продовжено в наступному році.

Причини можливого припинення допомоги українцям

У виданні пишуть, що ймовірно, що це посилить напруженість, оскільки польська партія "Право і справедливість" (PiS) продовжила заборону на імпорт українського зерна. Попри рішення Європейського Союзу про зняття ембарго. Це було зроблено для того, щоб забезпечити собі підтримку польських фермерів перед виборами 15 жовтня 2023 року.

У вівторок, 19 вересня, президент Польщі Анджей Дуда в ООН заявив, що українська влада має пам’ятати про транзитний статус своєї країни. Дуда додав, що польська влада пояснить ситуацію перед трибуналом, і наголосив, що заборона стосується імпорту, а не транзиту українського зерна.

"Було б добре, якби Україна пам'ятала, що вона отримує від нас допомогу і що ми є транзитною країною і для України теж", - сказав Дуда.

Зауважимо, що у Євросоюзі також вже занепокоєнні похолоданням відносин між Польщею та Україною. У останньому коментарі міністра у справах ЄС Шимона Шинковського вель Сенка йдеться про різкі зміни настроїв у польському суспільстві.

"Дії України нас не вражають, але справляють певне враження на польську громадську думку. Це видно з опитувань громадської думки, з рівня суспільної підтримки подальшої підтримки України. І це шкодить самій Україні", - сказав міністр.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.