Снарядна криза розпочалася задовго по початку повномасштабної війни Росії проти України
Дефіцит снарядів в Україні в 2024 році виник через ряд прорахунків військових США та НАТО, які мають важливе значення для забезпечення військових потреб країни. Рішення, які не дійшли до справи в період з 2014 по 2022 рік могли б різко нарости виробництво снарядів у разі потреби. Вони відігравали важливу роль. Однак прорахунки військових створили снарядний голод.
Про це пише Reuters. За даними видання, на початку 2010-х років виробництво снарядів в США різко знизилося. Півтора року Штати не могли закуповувати нові снаряди для своїх арсеналів.
"Причини снарядної кризи почалися роки тому. Вони ґрунтуються на рішеннях і прорахунках американських військових та їхніх союзників по НАТО, які мали місце задовго до вторгнення Росії у 2022 році", - пише видання.
Reuters додає, що у 2021 році виявлені дефекти у виробництві спричинили подвоєння ціни на снаряди. Також у статті зазначається про залежність від Китаю та Індії у виробництві тринітротолуолу для снарядів та про застаріле обладнання на військових заводах.
"Це проблема, яка виникала довго", — сказав Брюс Джетт, який з 2018 по січень 2021 року обіймав посаду помічника міністра армії США з питань закупівель, логістики та технологій.
У 2023 році Україна отримала близько двох мільйонів снарядів від своїх союзників, що дозволило їй здійснювати до десяти тисяч артпострілів на день. Проте в 2024 році постачання зменшаться наполовину, що може суттєво вплинути на бойові можливості.
У Європі виробництво снарядів зараз зростає швидше, ніж у США, де досягнення мети виробництва 100 тис. снарядів на місяць може бути досягнуто не раніше кінця наступного року. Наразі в США виробляється приблизно 36 тис. снарядів калібру 155 мм на місяць.
Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі на Чернігівщині в інтерв'ю телемарафону "Єдині новини" обурився щодо недостатнього забезпечення снарядами для контрнаступальних дій. Він заявив, що в Україні наразі немає достатньої кількості снарядів, необхідних для ведення таких операцій. Зеленський також відзначив, що відсутні далекобійні снаряди і зброя, які можуть бути використані для ударів по військових аеродромах Російської Федерації, літаках, складах і базах.
За словами Зеленського, ситуація забезпечення снарядами є складною. Президент заявив, що в умовах дефіциту артилерійських снарядів вони використовують дрони як альтернативу.
Нагадаємо, Німеччина хоче замовити артилерійські снаряди на 15 млрд євро. Україна отримає частину з них. Також повідомлялося, що перша партія боєприпасів за чеською ініціативою потрапила на фронт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.