“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Очікується, що до 2030 року ФРН закупить 2,35 млн боєприпасів калібру 155 мм
Міністерство оборони Німеччини планує поповнити склади Бундесверу. Очікується, що обсяг замовлення складе понад 2 мільйони артилерійських снарядів. Це може коштувати близько 15 мільярдів євро.
Ці снаряди планується виробити до 2030 року. Але спочатку Німеччина планує замовити 200 тисяч одиниць для поповнення своїх запасів. Про це пише видання Spiegel.
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус подав проект угоди з виробниками Diehl Defense та Nammo Raufoss до бюджетного комітету Бундестагу. Документ передбачає закупівлю до 2,35 мільйона артилерійських снарядів калібру 155 мм. Максимальна вартість угоди може досягти 15 мільярдів євро.
Цю суму видання називає “рекордною”. Документ також передбачає, що в рамках цієї угоди члени НАТО і Україна зможуть замовляти додаткові обсяги. Це дає можливість загалом придбати до 2,3 мільйона боєприпасів.
Пісторіус прагне забезпечити зацікавленість виробників у створенні додаткових виробничих ліній і нарощуванні виробництва в Німеччині. Міністерство фінансів підтримує такий підхід. За висновками журналістів, це свідчить про серйозну підготовку німецького уряду до перспективи тривалої війни в Україні і можливого подальшого загострення конфронтації з Росією.
В Єврокомісії повідомили, що до 2025 року Європейський союз хоче зрівнятися з РФ за кількістю снарядів для артилерії, які виготовляє оборонна промисловість. Якщо у 2023 році ЄС виготовляв тільки 500 тисяч снарядів, то у 2025 ця цифра повинна становити не менше 2,5 млн одиниць. Мова йде не тільки про 155 міліметрів, але й про інші калібри.
Тим часом Україна вже отримала першу партію артилерійських снарядів, які були закуплені Чехією у рамках ініціативи. Їх тип та обсяг партії наразі невідомі. Кошти на снаряди надали окремі країни-союзниці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.