“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У МОЗ прийняли рішення про повернення дистанційного відкриття лікарняного за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку
Пацієнти, які хворіють на COVID-19, грип або ГРВІ, зможуть відкривати лікарняний дистанційно. Ця можливість буде тривати на період дії воєнного стану. Як і під час пандемії COVID-19, лікар відкриватиме медичний висновок про тимчасову непрацездатність на 5 днів.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України на урядовому порталі. Процедура буде діяти аналогічно тому, як це було під час пандемії коронавірусу.
Зазначається, що уряд під час карантину у 2020-2021 роках прийняв рішення за яким лікарю дозволялось робити висновок стосовно стану людини щодо її непрацездатності без особистого відвідування лікарні. Зв'язок між громадянином та лікарем формувався віддалено через спеціальні програми, розроблені за дорученням МОЗ. Тоді лікар міг виписати лікарняний на 5 днів.
Заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич також повідомляла, що пацієнт буде мати змогу звернутись до лікаря різними шляхами. І якщо підстави будуть прийнятними, їй випишуть довідку.
"Відтепер норма дистанційної виписки медичних висновків про тимчасову непрацездатність повертається і діятиме на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення. Це означає, що у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт має змогу звернутися до лікаря дистанційно за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку, а лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період 5 календарних днів", — говорить заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Також у МОЗ додали, що аби фахівець міг призначити віддалено лікування, він може виписати електронний рецепт. Якщо громадянин хоче, аби йому продовжили лікарняний, він має прийти особисто на приймання лікаря. За думкою працівників медичної системи, це може спростити взаємодію між лікарем та мінімізувати такий фактор, як самолікування.
Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні зросла кількість хворих на ГРВІ. Також наголошувалось, що збільшилась і кількість хворих на грип та COVID-19. Станом на 20 жовтня зазначалось, що в Україні було зареєстровано 143,3 тис. випадків захворювань. Це на 20% більше, аніж за попередні 7 днів. Зокрема, йшлось про 84 956 хворих дітей віком до 17 років. Лідерами за кількістю заражених інфекціями були Київська, Рівненська та Житомирські області. Аутсайдерами стали Запорізька та Херсонська області.
10 жовтня 2023 року МОЗ повідомило, що у Києві почався епідемічний сезон захворюваності. За даними відомства, серед інфекцій найбільше поширеними стали грип та ГРВІ. Станом на 40-й тиждень 2023 року було зареєстровано 9 519 випадків захворювання. Зокрема, деякі пацієнти мали COVID-19. Тоді зазначалось, що тижневий показник був нижчим у 2,4 раз. Тобто на 100 тисяч населення хворіло місяць тому 322,4 людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.