У Києві розпочався сезон захвоюваностім грипом та ГРВІ: як вберегтися від хвороби

Читать на русском

У МОЗ повідомили, хто потрапляє в групу ризику та може захворіти на гострі вірусні інфекції

Читать на русском
Грип, МОЗ
У Києві набирає обертів епідемія грипу та ГРВІ. Фото: zbruc.eu

У МОЗ повідомили, хто потрапляє в групу ризику та може захворіти на гострі вірусні інфекції

У Києві почався епідемічний сезон захворюваності. Серед інфекцій вирує грип і ГРВІ. За 40-й тиждень 2023 року в місті було зареєстровано 9 519 випадків виникнення хвороб у пацієнтів, у тому числі COVID-19. Тижневий показник наразі нижчий епідемічного порогу у 2,5 раза. Він становить 322,4 людини на 100 тис. населення. 

Про це повідомили в Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ. За звітний тиждень госпіталізували 109 осіб, у тому числі дітей - 25, дорослих - 84.

Загалом захворіли 5 786 дітей (62,8% від всієї кількості хворих), дорослих – 3 733 особи (39,2%). За цей час щеплено проти грипу 820 осіб.

Також на COVID-19 захворіло 387 осіб: 21 дитина до 17 років і 366 дорослих. З них госпіталізували 29 хворих, серед яких 7 дітей і 22 дорослих. Четверо дорослих перебувають у відділенні реанімації та інтенсивної терапії. Двоє людей померли від ускладнень недуга. 

Як вберегтись від грипу

Вакцинація проти грипу є найефективнішим способом захиститися від грипу. Також варто часто мити руки з милом і водою. Це допоможе видалити віруси та бактерії, які можуть викликати зараження. До того ж можна уникати близького контакту з хворими людьми. А якщо є інформація, що людина точно хвора, то варто дистанціюватись від неї. Не треба торкатись очей, носа та рота немитими руками. Це може допомогти запобігти поширенню інфекції. Провітрене приміщення є також ефективним методом боротьби. Таким чином видаляються віруси та бактерії з повітря. Їсти здорову та пити багато рідини також посприяє зміцненню імунітету від інфекції. 

Що каже МОЗ про поширення інфекцій

22 вересня Міністерство охорони здоров'я попередило, що Україні загрожує спалах кору. Медики кажуть, що за весь 2022 рік зареєстрували 11 випадків захворювання на кір, а від початку року до серпня 2023 року захворіло вже 43 людини. Цьогоріч кір виявляли в 11 областях. Також у відомстві зазначили, що востаннє спалах кору був у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Але спалахи циклічні й повторюються приблизно раз на п’ять років. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.