Австралія планує оновити свою систему бальної оцінки для кваліфікованих мігрантів, це перше таке оновлення за більше як десятиліття
Посилення вимог до мігрантів в Австралії є частиною широкої реформи, спрямованої на перегляд міграційної системи країни. Мета – заради кращого відповідання економічним потребам та дефіциту кваліфікованих працівників. Проте, українські мігранти в Австралії закликають уряд створити ефективний спосіб, який дозволить вимушеним переселенцям законодавчо оформити життя в країні.
Федеральний уряд Австралії має намір реформувати бальну систему, яка визначає право на міграцію для кваліфікованих фахівців. Це рішення приймається на тлі зменшення кількості іммігрантів.
Недавно опублікований документ для обговорення визначає потенційні зміни в бальній системі, перші такі зміни з 2012 року. Мета цих змін - більше уваги приділити аспектам, пов'язаним з успішною інтеграцією та зайнятістю у кваліфікованих роботах в Австралії.
«В огляді пропонується, щоб переглянута бальна система надавала пріоритет галузям, які стикаються з дефіцитом кваліфікованих працівників, і надавала більше можливостей молодим кандидатам», - кажуть в Уряді.
Міністр внутрішніх справ Клер О'Ніл підкреслила мету реформи:
"Наша мета - створити меншу, але краще сплановану та більш стратегічну міграційну систему, яка буде працювати на користь Австралії", - наголосила вона.
Оновлення є частиною стратегії зі зниження кількості мігрантів до рівня до COVID-19 та зменшення чистої міграції з-за кордону вдвічі до 2025 року. Вимоги підвищаться, щоб зменшити міграцію. Тому всім, хто планує перехід на PR, варто поспішати, щоб якнайшвидше закріпити за собою статус постійного резидента, якщо це можливо.
Союз українських організацій Австралії (СУОА) закликав австралійський уряд переглянути візове законодавство для українців, які знайшли притулок на території країни, рятуючись від повномасштабного російського вторгнення.
«Після майже двох років життя в Австралії, українські вимушені переселенці, які прибули в країну на основі тимчасових трирічних гуманітарних віз 786 до 31 липня 2022 року, переживають стрес і занепокоєння. Альтернативні способи отримання віз складні й не окреслюють зрозумілий шлях отримання дозволу на постійне проживання в країні», – йдеться в заяві СУОА.
Українці Австралії звернулися з проханням до законодавців створити ефективний спосіб, який дозволить вимушеним переселенцям законодавчо оформити життя в країні. Йдеться про українців, які прибули після 31 липня 2022 року за туристичними візами до переходу на екстрені проміжні візи (EBV) й очікують рішення уряду щодо віз захисту 866.
«Після прибуття в країну зі скромним мінімумом, окрім частини сім’ї та небагатьох речей, вимушено переселені українці взяли себе в руки та прагнули відновити своє життя. Вони вивчили англійську, знайшли роботу, а їхні діти вступили до місцевих початкових і старших шкіл. Однак ця жорстока, незаконна російська війна проти України триває вже два роки, і ми не бачимо жодного швидкого способу повернути українців у безпечну та стабільну країну. Тому СУОА закликає федеральний уряд переглянути поточний підхід до віз для українців, які постраждали від повномасштабного вторгнення Росії, і допомогти створити життєздатні варіанти для тих, хто прагне отримати дозвіл на постійне проживання в країні», – заявив співголова СУОА та віцепрезидент СКУ Стефан Романів.
Зауважується, що значна частка вимушених українців-переселенців – жінки та діти. Вони мотивовані, високоосвічені та мають багаторічний досвід роботи в професіях, які мають великий попит на австралійському ринку праці, наголошують в СУОА.
«Однак багато з них не мають права подавати заявки на отримання кваліфікованих категорій віз або спонсорських віз через роботодавців, адже старші граничного віку; їхнє знання англійської мови ще не досягло рівня, необхідного для кваліфікованої міграції; їхні навички не повністю відповідають особливим вимогам Австралії; або компанії не бажають їх спонсорувати через відсутність місцевого досвіду та неспроможність надати документи про свій досвід в Україні. Найболючіші випадки – це студенти, які закінчують середню школу, але не можуть отримувати технічну або вищу освіту без стипендії на навчання», – йдеться в заяві.
СУОА проводить регулярні консультації з профільним міністерством і працює над вирішення поточної ситуації та пошуку візових шляхів для розгляду урядом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.