Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Одне сяйво може повторитися вже завтра, інше - 6 травня
Суперспалах над Києвом пізнього вечора 19 квітня, який виявився метеоритом з потоку Лірид, може повторитися ще двічі найближчим часом: 21 квітня і 6 травня. Астроном Олексій Стеклов попередив, що повної гарантії безпеки від цього явища немає.
Про це він сказав в коментарі UNN.
"Небесне явище, яке минулої доби спостерігали кияни, може повторитися знову під час проходження метеорного потоку Лірид, пік якого припадає на 21 квітня", - цитує видання Олексія Стеклова.
За словами астронома, падіння космічного фрагмента минулої доби, можна віднести як і до метеорного потоку, так і до спорадичного (непередбачуваного). Якщо це явище відбулося через Ліриди – воно не несе особливої загрози, оскільки метеорні потоки невеликі. Проте якщо, все ж таки явище є спорадичним – це може бути небезпечно. Наразі експерти не знають достовірної інформації про цей спалах та вивчають її.
"Скоро очікується метеорний потік Лірид, і такі фрагменти можуть прилітати, тому що метеорні потоки перебувають на піку активності від 5 до 10 днів. Ми не можемо гарантувати, що це може бути безпечно. Буває таке, що вони згорають до свого падіння. Такі вторгнення, як ми побачили минулої доби, можуть відноситися до потоків. А можуть бути спорадичні. Зараз іде потік, зараз будуть Ліриди. Астрономи вважають, що спорадичні вторгнення є небезпечними. А потокові, зазвичай, невеличкі, тому вони є менш небезпечними”, – сказав Стеклов.
Спалах над Києвом в нічному небі, коли на кілька секунд стало світло, як у день, породив чимало мемів - люди жартували про прибульців у стилі "Марсіанський корабель, йди нах#@# " та "Прибульці, дайте зброю!"
Але це було вже згодом, а у перші хвилини навіть офіційна влада заплуталась, що казати людям.Тривогу не оголошували, але вже після сяйва сирени все ж таки увімкнули. Представник Офісу президента Андрій Єрмак спочатку заспокоїв, що все добре, працює ППО. Але за лічені хвилини видалив пост та порадив дочекатись інформації від військових.
Потім українці жваво обговорювали нову інформацію, що це упали залишки супутника NASA та обурювались, чому на Київ, а не на Москву. А вже вранці Державне космічне агенство розповіло про метеорит з потоку Лірид - і всі заспокоїлись. Чекаємо другої та третьої серії метеоритного дощу.
Як повідомляв Інформатор, 20 квітня Ілон Маск спробував запустити у космос найбільшу і найважчу в історії людства ракету, яка за його задумом в майбутньому возитиме людей на Марс. Вона не долетіла, але протрималась кілька хвилин, перш ніж вибухнути - і це вважають успіхом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.