Українці в Німеччині: уряд хоче встановити фіксований режим прийому біженців та уповільнити їхній потік

У Федеральному міністерстві внутрішніх справ Німеччини вважають, що країна приймає забагато українців під свій захист і хочуть розподілити кількість тих, хто прибуває, між іншими країнами ЄС

українці в Німеччині
На українців у Німеччині чекає ще один неприємний сюрприз

У Федеральному міністерстві внутрішніх справ Німеччини заявили, що хочуть встановити фіксований режим приймання українських біженців по ЄС. Зараз Німеччина приймає у 20 разів більше українців, ніж, наприклад, Франція. Посадовців непокоїть така кількість людей з України, яким потрібен прихисток.

Як пише німецьке видання Welt, Німеччина посідає перше місце у ЄС за кількістю українських біженців. Загалом тут знайшли захист понад 1,3 млн людей і щомісяця до країни продовжують прибувати тисячі українців. До 2 березня 2025 року вони мають захист цієї країни, як і інших європейських держав. 

Речниця федерального міністра внутрішніх справ Лінда Хельге заявила, що комісія ЄС розглядає питання про продовження статусу захисту ще на один рік. Із цим одноголосно погодилися всі країни ЄС. Наразі невідомо, чи будуть зміни в процедурі захисту, якщо запровадять новий режим розподілу. 

"Німеччина рішуче віддана принципу солідарного розподілу тих, хто шукає захисту, і вважає, що обговорення та пошук рішення особливо необхідні з огляду на вторинну міграцію з інших держав-членів ЄС", – зазначила Хельге. 

 

Українці у Німеччині: що нового

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що українці з посвідкою на проживання та роботою зможуть залишатися в Німеччині. Немає жодних правових підстав повертати їх в Україну за цих умов. Німецький ринок працю потребує фахівців, то ж з роботою не має бути проблем, вважає він. Попри те, з роботою не все так просто - потрібне знання мови, яка не є легкою для українців, що вивчають її з нуля. Крім того, на хороші вакансії здебільшого беруть тоді, якщо немає претендента з країн ЄС - тому часто доводиться влаштовуватись на робочі спеціальності, які не потребують особливої кваліфікації. Ось чому багато людей надають перевагу соціальній допомозі, аніж роботі п'ять днів на тиждень з трохи більшою зарплатою. 

Нагадаємо, деяких школах Німеччині з наступного навчального року будуть викладати українську мову. Вона вважатиметься другою іноземною та повинна полегшити складання випускних іспитів біженцям з України.

Також Інформатор писав, що Понад 1 700 людей у Саксонії отримали листи з вимогою виселитись з квартир, які надала місцева влада, до липня. Причина - у ці помешкання хочуть заселити біженців з Туреччини, Сирії, Афганістану. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube