Міжнародна коаліція за повернення українських дітей розширилася на 33 країни - Єрмак

Читать на русском

Коаліцію очолюють Україна та Канада, які забезпечують реалізацію пункту 4 Формули миру "Звільнення полонених і депортованих осіб"

Читать на русском
Андрій Єрмак і Мелані Жолі
Голова ОП Андрій Єрмак і міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі

Коаліцію очолюють Україна та Канада, які забезпечують реалізацію пункту 4 Формули миру "Звільнення полонених і депортованих осіб"

Міжнародна коаліція за повернення українських дітей, яку очолюють Україна та Канада, розширилася на 33 країни. Приєднання трьох десятків країн свідчить про широку підтримку цієї ініціативи. Зокрема, доєдналися Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Коста-Рика, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Велика Британія, Сполучені Штати Америки.

Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак у себе в телеграм-каналі. Він висловив вдячність міністерці закордонних справ Канади Мелані Жолі за ініціативу створення Міжнародної коаліції.

Єрмак переконаний, що з такою підтримкою міжнародних партнерів, коаліція зможе якісно реалізувати ініціативу президента Bring Kids Back UA та забезпечити виконання пункту 4 Формули миру "Звільнення полонених і депортованих осіб". "Наші діти мають бути вдома".

Депортація українських дітей

Країна-агресорка за час повномасштабної війни вивезла з тимчасово окупованих територій України тисячі дітей. Їх силоміць переміщують у росію, Білорусію та анексований Крим. Така депортація є незаконною і є порушенням прав людини. 

Через це весною минулого року Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордер на арешт володимира путіна та уповноваженої з прав дитини у рф Марії Львової-Бєлової. Станом на 2023 рік кількість незаконного депортованих дітей становить від 16 до 300 тисяч. Таку цифру євродепутати пояснили тим, що вивозити дітей росіяни розпочали ще 2014 року.

Відомо, що тільки у Білорусі створено 13 центрів, де розміщують українських дітей. Їм змінюють ім'я та прізвища, також корегують дати народження. Таким чином РФ змінює ідентичність дітей, внаслідок чого їх складно знайти.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 000 мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.