Показник росту витрат говорить про те, що більшість українців працевлаштувались у Польщі
У Польщі підрахували кошти, які у країні витрачають іноземці із сусідніх держав. Як виявилось, українці посідають друге місце у цьому рейтингу. Протягом 2023 року на товари та послуги вони витратили 7,1 млрд злотих (1,65 млрд євро).
Про це свідчать нові дані польського Головного статистичного управління, передає bankier.pl. За підрахунками, витрати українців минулого року зросли на 1,6 млрд злотих або на 31% у порівнянні з 2022-м. Такий зріст називають очікуваним, адже майже всі українці працевлаштувались у Польщі й маюсь постійний дохід.
"Зараз у реєстрах ZUS (Управління соціального страхування – ред.) 755 тисяч громадян України. Це свідчить про їхню активну участь у польському ринку праці, що також виражається у витратах", – сказав експерт ринку праці Кшиштоф Інглот
Відомо, що показники витрат майже наблизились до тих, що були до пандемії. Так, у 2016-2019 роках українці у Польщі витрачали 7,5 млрд злотих, у 2020 майже 2,6 млрд злотих, у 2021 році – 2,9 млрд злотих, а у 2022 – 5,4 млрд злотих.
За статистикою, загальна оціночна вартість товарів і послуг, придбаних у Польщі іноземцями протягом 2023 року, становила 44,3 млрд злотих (10,3 млрд євро). У четвертому кварталі минулого року обійти Україну змогла Німеччина з показником у 47,1%. Натомість в України він був на рівні 21,9%. Третє місце за Чехією –14,2%.
За час повномасштабної війни Польща прийняла найбільшу кількість українських біженців. Одні відвідали країну проїздом, а інші – лишились там на тривалий час. Польща надала українцям виплати та статус тимчасового захисту, щоб вони могли інтегруватися у суспільство.
Українські біженці не стали зловживати гостинністю країни та швидко відправились на пошуки вакансій. Але, як виявилось, без знання польської чи англійської мови на високу зарплатню сподіватися не варто. В середньому такі працівники щомісячно отримують близько 800 євро. При цьому вакансії, які їм пропонують, здебільшого робітничі та важкі.
Що стосується пенсій, то не всі українці можуть отримувати їх у Польщі, навіть якщо працювали там офіційно та платили податки. Проте декому це вдається. Більше інформації стосовно цього питання можна прочитати у нашому матеріалі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.