Туск підкреслив, що, як прем'єр-міністр Польщі, він зобов'язаний захищати основні інтереси країни
Говорячи про сільськогосподарську і торговельну політику щодо України в контексті повномасштабного вторгнення росії, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що "поляки теж платять високу ціну". Він зазначив, що ніхто не може зрівнятися з Польщею в ступені підтримки України. При цьому наголосив, що залишається "найбільш проукраїнським політиком у Європі".
Про це він сказав інтерв’ю виданню Gazeta Wyborcza. За його словами, питання вільної торгівлі з Україною має бути переглянуто. Глава уряду Польщі вимагає чесної угоди з Україною з цього приводу.
"Я відповідальний за своїх громадян. Як прем'єр-міністр Польщі я повинен захищати основні інтереси Польщі. Поляки платять високу ціну. Ніхто не може конкурувати з Польщею, коли йдеться про підтримку України. Ми хочемо допомогти Україні, чим можемо. Але на останньому саміті Європейської ради я стверджував, що ідея вільної торгівлі з Україною має бути перероблена. Я хочу чесної угоди з Україною з цього приводу", – зазначив Дональд Туск.
Слід зазначити, що нещодавно посли країн Євросоюзу досягли домовленості щодо продовження безмитної торгівлі між ЄС та Україною. Нова угода включає зміни, які є невигідними для української сторони. 28 березня Дональд Туск після зустрічі з прем'єр-міністром України повідомив, що дві держави просунулися на крок вперед у питаннях, які є предметом суперечки. Україна погодилася виконати п’ять кроків для розблокування кордону.
У четвер, 28 березня, українська делегація прибула до Польщі. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та його польський колега Дональд Туск зустрілися у Варшаві. Під час зустрічі представники України та Польщі обговорили питання розблокування кордонів для аграрної продукції та спільне бачення у розв'язанні цього питання. Загалом блокування кордону, автоперевезення чи експорт зерна не стали єдиними темами, які обговорювались між двома прем’єрами.
Сторони підписали спільну заяву, згідно з якою Україна погодилася на обмеження, зокрема й запобіжники, запропоновані Єврокомісією щодо аграрного експорту. За словами Шмигаля, під час переговорів було запропоновано п’ять основних кроків, які мають спрацювати на шляху до розв’язання проблеми. Зокрема, домовленості стосуються врегулювання ситуації на кордоні, торгівлі між країнами та військової допомоги Києву.
Нагадаємо, польські фермери продовжують з лютого 2024 року блокувати низку пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. Серед їх вимог, зокрема, скасування вільної торгівлі з Україною та вимоги до Єврокомісії щодо впровадження зеленої політики. Вдень 28 березня блокування тимчасово припинилося на КПП "Угринів". Тижнем раніше, 21 березня, поляки припинили блокувати рух вантажівок на напрямку пункту пропуску "Медика-Шегині".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.