Українці організували нелегальний перетин мігрантів через польсько-білоруський кордон: яке покарання їм загрожує

Двоє громадян України отримали запобіжні заходи: один з них під арештом, а другий — під наглядом поліції з забороною на виїзд з країни

Поліцейський Польщі на кордоні
Польська Поліція затримала українців

У Польщі затримано двох українських громадян, які підозрюються у причетності до організації незаконного перетину кордону з Білоруссю. Перший із затриманих був спійманий поліцейськими поблизу Неборова на автомагістралі А2 у Лодзькому воєводстві. Іншого підозрюваного правоохоронці затримали в місті Єленя Гура.

Згідно з інформацією Підляського відділу польської Прикордонної служби, обидва чоловіки отримали звинувачення від Білостоцької окружної прокуратури за організацію багаторазових незаконних перетинів державного кордону.

На основі зібраних доказів Окружний суд Білостока-Південного ухвалив рішення про тимчасовий арешт одного з підозрюваних на три місяці. Щодо іншого було встановлено запобіжний захід у вигляді заборони на виїзд з Польщі та поліцейського контролю з обов'язком з'являтися до Міського відділу поліції двічі на тиждень. Згідно з польським Кримінальним кодексом, за організацію незаконного перетину кордону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 6 місяців до 8 років.

Криза на польсько-білоруському кордоні

Польща звинуватила Білорусь у використанні міграційної кризи як інструменту для дестабілізації Європейського Союзу. У відповідь на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю, польський уряд надав прикордонникам право застосовувати вогнепальну зброю для самооборони. Тепер прикордонники можуть використовувати зброю у разі безпосередньої загрози своєму життю або життю колег без загрози кримінальної відповідальності. Це рішення викликало різку критику з боку правозахисних організацій, які вважають його несумісним з міжнародними стандартами захисту прав людини.

Між тим, польський уряд обґрунтовує посилення контролю на кордоні з Білоруссю необхідністю захисту від зростаючої агресії з боку груп нелегальних мігрантів, більшість із яких зафіксовано на польському кордоні, тоді як лише в окремих випадках - з литовського. Лукашенко продовжує використовувати мігрантів як інструмент у протистоянні із Заходом. Тим часом Польща проводить найбільшу з 1945 року операцію зі зміцнення східного кордону і флангу НАТО, яку планує завершити через чотири роки. 

28 травня цього року на польсько-білоруському кордоні нелегал із Близького Сходу напав на польського прикордонника й завдав йому тяжких ушкоджень ножем. 7 червня прикордонник помер. Тиждень лікарі боролись за його життя, але не змогли врятувати. Варшава повідомляє, що останнім часом нелегали великими групами штурмують кордон, білоруські прикордонники їм допомагають у цьому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube