Міграційна криза на кордоні з Білоруссю: Польща дозволила прикордонникам використовувати зброю

Польща звинуватила Білорусь у використанні міграційної кризи як інструменту для дестабілізації Євросоюзу

Польсько-білоруський кордон
Польща дозволила прикордонникам застосовувати зброю проти агресивних мігрантів

У Польщі дозволили прикордонникам застосовувати вогнепальну зброю для самооборони. Тепер вони можуть використовувати зброю в разі прямого нападу, спрямованого на їхнє життя або життя колег, і при цьому не нестимуть кримінальної відповідальності. Це рішення, однак, викликало гостру критику з боку правозахисних організацій, які вважають його таким, що суперечить міжнародним стандартам у сфері прав людини.

Про це пише BBC. Польський уряд мотивує посилення контролю на кордоні з Білоруссю необхідністю захистити країну від зростаючої агресії з боку груп нелегальних мігрантів.

Свою позицію влада підкріплює нещодавнім трагічним інцидентом, коли польський солдат загинув від ножового поранення, намагаючись припинити спробу незаконного перетину кордону. Цей випадок став яскравим свідченням того, наскільки небезпечною стала ситуація на польсько-білоруському кордоні.

За словами заступника міністра внутрішніх справ Польщі Мацея Дущика, 13 офіцерів прикордонної служби постраждали від нападів мігрантів за три роки. Він заявив, що офіцери будуть звільнені від кримінальної відповідальності, якщо вони використовують зброю у відповідь на прямий напад, щоб захистити життя своїх колег.

Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті та інші правозахисні організації закликали польських депутатів відхилити пропозиції. Він заявив, що вони суперечать стандартам прав людини.

Варшава відкрито звинувачує Білорусь в організації міграційної кризи на польському кордоні. На думку польської влади, Мінськ цілеспрямовано направляє мігрантів з Азії та Африки до Польщі, щоб дестабілізувати ситуацію в Європейському Союзі, пише ВВС.

Міграційна криза на кордоні Білорусі та Польщі

Міграційна криза на кордонах Білорусі знову набирає обертів. Кількість спроб незаконно потрапити в європейські країни з території РБ різко збільшилася на початку цього року. Цього разу більшість із них зафіксовано на кордоні з Польщею і лише в поодиноких випадках - з Литвою. Лукашенко продовжує використовувати мігрантів як свого роду зброю в протистоянні із Заходом.

Припускають, що про це Лукашенко домовився з Путіним ще восени 2020-го - у розпал протестів у Білорусі, "щоб дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Європі та наростити протиріччя між країнами". Так, за весь 2020 рік було зафіксовано 81 спробу незаконного перетину мігрантами кордону Литви, а вже з січня по травень 2021 року було затримано 189 мігрантів. Далі цифри продовжили зростати.

У 2022 році Варшава почала відгороджуватися від режиму Лукашенка п’ятиметровим парканом, яку доповнюють камери, датчики руху та колючий дріт. Тепер планують побудувати додаткові засоби обмеження, а на підмогу прикордонникам надіслали додаткові війська.

28 травня цього року на польсько-білоруському кордоні нелегал із Близького Сходу напав на польського прикордонника й завдав йому тяжких ушкоджень ножем. 7 червня прикордонник помер. Тиждень лікарі боролись за його життя, але не змогли врятувати. Варшава повідомляє, що останнім часом нелегали великими групами штурмують кордон, білоруські прикордонники їм допомагають у цьому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube