Київ запроваджує нові санкції проти Ірану за сприяння росії в її агресії проти України
У вівторок 25 квітня Кабінет Міністрів прийняв рішення підготувати пропозиції щодо застосування секторальних санкцій на розгляд РНБО. Санкції мають запровадити на термін 50 років.
«Даємо старт секторальним санкціям проти Ірану. Попередні обмеження, запроваджені Україною та нашими партнерами щодо осіб і компаній, безпосередньо причетних до постачання зброї росії, на жаль, не були сприйняті, як серйозне попередження. Що ж, ми посилимо наші аргументи. Також працюватимемо над тим, щоб до таких жорстких рішень долучилося якомога більше країн світу. Агресія проти України не залишиться безкарною. Так само не залишиться безкарною допомога агресору», — зазначила перша віцепрем’єр-міністр економіки Юлія Свириденко.
Про це повідомляють на сайті Міністерства економіки. Згідно з урядовою пропозицією планують ввести наступні санкції проти Тегерану:
Санкції, які пропонує уряд, набудуть чинності після ухвалення на засіданні РНБО. Після цього його має ввести в дію президент України та затвердити постановою Парламент на своїй сесії.
Київ уже запроваджував санкції проти Тегерану за сприяння росіянам у їхній агресії проти України. Але тоді вони торкнулися лише фізичних осіб. Йдеться про начальника Генштабу Збройних сил Ірану Багері Мохаммад Хоссейн, генерала Саїд Агаджані — командувач БПЛА Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) та голову дослідницької організації Абдолла Мехрабі. Санкції були скоріше символічними, їх запровадили на 10 років і вони передбачали блокування активів, обмеження торговельних операцій тощо.
Москва заручилася підтримкою Ірану в постачанні озброєння, дефіцит якого відчуває. Правлячий режим Ірану постачає росіянам безпілотні літальні апарати, за допомогою яких ворог обстрілює українські міста. Є відомості про постачання Тегераном артилерійських снарядів. Особливе занепокоєння в України та союзників викликали відомості про ймовірне постачання москві іранських балістичних ракет, але наразі ця інформація не підтвердилася.
В обмін на постачання озброєння, росія, ймовірно, поділилася з Тегераном технологіями виготовлення ядерного озброєння та передала найновіші винищувачі Су-35. Країни також проводять спільні військово-морські навчання, залучаючи до їх проведення також Китай.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.