«Це війна на виснаження. У ній не буде переможців, лише переможені. До цього списку поки входять Росія та Україна, які попри прагнення видати бажане за дійсне, більше втратили, ніж здобули.»
Тож якщо після перегляду виникне лише одне запитання: "Ну то вони все-таки типу пара чи ні?" - значить, ви все зрозуміли.
Іран використовував контрабандні шляхи постачання безпілотників у росію. Зокрема, модернізовані дрони доправляли кораблем та авіацією.
У листопаді 2022 року Іран та росія уклали таємну угоду на постачання шести Mohajer-6 та 141 Shahed -191 безпілотних літальних апаратів дальньої дії. Ці ударні БПЛА можуть використовуватися відразу декілька разів і повертатися на базу після удару. Така особливість відрізняє їх від дронів-камікадзе, які Іран постачав росії раніше.
За інформацією The Guardian, росія зацікавлена у закупівлі більш сучасних безпілотників, оскільки ЗСУ стали досить ефективно збивати Shahed-131 та Shahed-136, які в росії відомі як «Герань-1» та «Герань-2».
Згідно з джерелом, безпілотники були доставлені до росії двома способами: частина з них була відправлена іранським судном, яке передало їх кораблю ВМФ рф у Каспійському морі, а решту доставила іранська державна авіакомпанія.
Також разом із дронами Іран відправив групу з 54 інструкторів, які допомогли російським військовим освоїти їхнє використання.
Повідомляється, що росії були поставлені дрони, вироблені на заводі в місті Ісфахан, який був атакований повітряними ударами наприкінці січня. Це може негативно вплинути на майбутні постачання безпілотників, оскільки фабрика, можливо, зазнала значних пошкоджень.
Згідно з повідомленнями української розвідки, починаючи з 13 вересня 2022 року, українські міста та інфраструктуру атакують іранські дрони-камікадзе. Відомо, що дрони закуповує країна-агресор росія. Іран заявив, що постачав дрони до росії за кілька місяців до її вторгнення в Україну. Українські військові знайшли у дронах іноземні деталі, виготовлені у лютому, та передали інформацію країнам-партнерам.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що британська розвідка пояснила призупинення росією використання дронів з Ірану.
Також повідомлялося, як українські бійці знищують іранські дрони під час атак на Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.