Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має досвід боротьби з російськими найманцями з ПВК Вагнер і готова поділитися ним із африканськими країнами
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова поділитися своїм досвідом боротьби з російськими найманцями з групи "Вагнера" з африканськими державами. Глава держави підкреслив, що Україна має великий досвід у боротьбі з цією групою. Він зазначив, що українські військові знають, як ефективно знищувати "вагнерівців" і мають відповідні навички для цього.
Про це президент України заявив під час III Міжнародної конференції Grain from Ukraine. Президент також наголосив, що Україна готова інвестувати в безпеку на африканському континенті, надаючи допомогу в різних сферах. Зокрема, Зеленський акцентував увагу на безпекових технологіях, які використовуються в Україні, таких як безпілотники для повітряних та морських операцій, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми знаємо, хто такі "вагнерівці". Ми знаємо, як з ними боротися. Ми знаємо, як їх знищувати. Це свідчить про те, що є відповідний досвід", - сказав він, відповідаючи на запитання журналіста із Сенегалу.
Окрім того, Україна готова запропонувати Африці підтримку в боротьбі з дезінформацією та кіберзахистом, оскільки Україна стала об’єктом численних кібератак, зокрема на банківську систему та комунікаційні мережі. Зеленський також висловив переконання, що для африканських країн важливо ставити безпеку та незалежність на перше місце, а не зловживати дешевими ресурсами, навіть якщо це вимагає економічних жертв.
Він підкреслив, що Україна готова співпрацювати з Африкою у таких сферах, як продовольча безпека, освіта, видобуток корисних копалин, цифровізація та впровадження програми "Дія". На думку Зеленського, у країн Африки буде багато проблем через російський вплив як на континенті, так і на ринках.
"Коли ваша країна почне руйнуватися, коли ваші діти... - у цей момент неважливо, яка ціна на енергію, яка ціна на бензин у вашій країні. Повірте нам: це так важливо до війни, і це ніщо під час війни, тільки якщо ви це дозволите. Це цінність, цінність кожної нації, кожної країни...", - наголосив президент України.
У липні 2024 року, в Малі, повстанці-туареги завдали значних втрат російським найманцям з "Вагнера", зокрема знищивши десятки бойовиків у бою поблизу кордону з Алжиром. Після цього на фронті були зняті фото з українським прапором на тлі знищених колісних і військових транспортних засобів ПВК "Вагнер".
Російська приватна військова компанія "Вагнер" визнала загибель своїх найманців у Малі. "Вагнери" стверджують, що причиною розгрому, який вчинили силам ПВК повстанці-туареги, стала піщана буря. Нібито вона дозволила противнику підтягнути численні підкріплення, а так-то "Вагнер" перемагав. Водночас, британська розвідка зазначила, що група "Вагнера" стає дедалі більш фрагментованою після загибелі її лідера Євгена Пригожина.
У серпні стало відомо, що повстанці-туареги військового руху CSP-DPA, які воюють з проросійською владою Малі та російськими терористами з терористичного угруповання "ПВК Вагнера", отримують допомогу від України. Зокрема українські спецслужби навчають туарегів керувати безпілотниками. Також CSP-DPA отримує від України деяку іншу допомогу. При цьому самі туареги спростували інформацію, що отримують допомогу від України.
Після цього перехідний уряд Республіки Малі вирішив розірвати дипломатичні відносини з Україною. Там звинуватили Київ у підтримці дій повстанців-туарегів, які нещодавно розгромили колону малійських військових та російських найманців ПВК "Вагнер". Крім того, у заяві перехідного уряду Малі звучать стандартні кремлівські наративи про нібито "нацистський режим" в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.