Малі розірвала дипломатичні відносини з Україною

В африканській країні заявили, що Україна нібито визнала участь у нападі, внаслідок якого загинули військовослужбовці Сил оборони та безпеки Малі

андрей юсов, прапор малі, повстанці малі
У Малі розцінили коментар представника ГУР Андрія Юсова про розгром вагнерівців як нібито свідчення української агресії

Перехідний уряд Республіки Малі вирішив розірвати дипломатичні відносини з Україною. Там звинуватили Київ у підтримці дій повстанців-туарегів, які нещодавно розгромили колону малійських військових та російських найманців ПВК "Вагнер". Крім того, у заяві перехідного уряду Малі звучать стандартні кремлівські наративи про нібито "нацистський режим" в Україні.

Малі звинувачує Україну в нібито "підтримці міжнародного тероризму" та "порушенні суверенітету Республіки Малі". Про це повідомляється в комюніке, опублікованому в неділю перехідним урядом африканської держави.

"Перехідний уряд Республіки Малі з глибоким потрясінням дізнався про підривні висловлювання, зроблені паном Андрієм Юсовим… прессекретар української військової розвідки визнав участь України у боягузливому, віроломному та варварському нападі озброєних терористичних груп внаслідок якого загинули військовослужбовці Сил", – йдеться у комюніке.

У документі стверджується, що посол України у Сенегалі Юрій Пивоваров нібито "відкрито та недвозначно заявив про підтримку його країною міжнародного тероризму, зокрема у Малі". Тому, в Малі вирішили "негайно розірвати дипломатичні відносини між Республікою Малі та Україною" і доручити "компетентним судовим органам" вивчити зауваження Юсова та Пивоварова.

Перехідний уряд Малі наголошує, що нібито "дії української влади порушують суверенітет Малі… і є явною агресією проти Малі та підтримки міжнародного тероризму, грубо порушуючи міжнародне право, включаючи Статуту Організації Об'єднаних Націй".

Дипломатичні відносини між Україною та Малі були встановлені 5 листопада 1992 року. Інтереси українських громадян у країні представляє посольство України в Алжирі.

Нагадаємо, перед цим МЗС Сенегалу викликало українського посла Юрія Пивоварова через коментар про бій повстанців-туарегів у Малі проти армії цієї країни та найманців ПВК "Вагнер". Що саме написав Пивоваров, невідомо, оскільки та пост на Facebook-сторінці українського посольства, і коментар посла до нього були видалені. Але за твердженням на сайті МЗС Сенегалу, у коментарі, яким Пивоваров супроводжував "пропагандистський відеоролик української армії", висловлюється "беззаперечна підтримка" туарегів, які вбили десятки російських найманців із ПВК "Вагнер" та солдатів урядової армії Малі у період з 25 по 27 липня.

Туареги розбили вагнерівців у Малі: до чого тут Україна

У  Республіці Малі на північному заході Африки повстанці провели операцію та розбили чисельну групу бойовиків ПВК Вагнер разом з представниками армії країни. Також вони захопили їх військову техніку. Близький до керівництва ПВК канал "Разгрузка Вагнера" ​​підтвердив загибель найманців, не уточнивши кількість. За версією ПВК, під час піщаної бурі туареги зібрали підкріплення загальною чисельністю понад 1000 бійців, після чого за два дні розгромили групу вагнерівців та малійських військових.

У постах російських "воєнкорів" йдеться про щонайменше 20 вбитих вагнерівців. Однак, за іншими даними (їх озвучив командир російської групі найманців "Русич", який сам у подіях не брав участі, але "там воювали його пацани"), може йтися про 80 ліквідованих та 15 взятих у полон вагнерівців. До речі, малійські повстанці туареги запропонували віддати полонених вагнерівців України. Туареги також кажуть про більш ніж 80 ліквідованих "вагнерівців".

Успіх туарегів у бою з "Вагнером" прокоментували у ГУР МО України. Представник розвідки Андрій Юсов підкреслив, що все, що робить Україна, відбувається в межах міжнародного права, водночас натякнувши, що хтось допомагав повстанцям-туарегам у протистоянні з "Вагнером", тому вони отримали "необхідну інформацію і не лише інформацію".

Після нападу повстанців-туарегів на найманців ПВК Вагнер у Малі Росія зіштовхнулася з певними військовими наслідками. Зокрема, держава-терорист перекидає туди своїх військових та терористів з інших частин Африки. Крім того, такі події змушують ворога відволікатися та витрачати сили.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube