Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
У грудні на зустрічі міністрів закордонних справ і оборони країн НАТО в Ризі питання Чорноморської безпеки буде обговорюватися
В Україні заявили, що НАТО дозволяє Росії перетворити Чорне море у своє внутрішнє озеро. Зараз українська сторона працює над розгортанням тренінгового центру з виходом до Чорного моря.
Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповіла віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, передає Інформатор.
У рамках виконання рішення Ради національної безпеки України (РНБО) з НАТО українська сторона працює над розгортанням тренінгового центру з виходом до Чорного моря.
За її словами, Україна не дає можливості забувати про те, що альянс втрачає Чорне море, яке Росія перетворює у своє внутрішнє озеро.
"Тому ми для себе як ключовий елемент зовнішньої політики й політики безпеки визначили безпеку в Чорному морі і відігравання більш активної ролі в цьому. Питання взаємодії з Румунією актуальний", - підкреслила Стефанишина.
Вона уточнила, що зараз є дебати всередині НАТО — це Туреччина, Болгарія, Румунія.
"І статус-кво на даний момент усіх влаштовує. Тому що деякі країни бояться Росію, деякі не хочуть втратити монополію на безпеку в Чорному морі, а деякі просто не можуть пробити цю стіну вже існуючої системи. У грудні на зустрічі міністрів закордонних справ і оборони країн НАТО в Ризі питання Чорноморської безпеки буде обговорюватися. Ми свої пропозиції й бачення представили. Сподіваюся, що наші міністри гідно представлять українську позицію й будуть туди запрошені", - сказала Стефанишина.
Нагадаємо, Росія закрила прохід для іноземних кораблів в трьох районах Чорного моря. Крім того, Україна отримає військові кораблі і ракетну зброю від Британії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.