Пошуковик Google малюватиме картинки за запитом користувачів, також ШІ робитиме текстові нариси за введеним запитом.
Два дні тому в Google з'явилися оновлення, які працюють на базі штучного інтелекту, щоправда в Україні вони поки що недоступні. Пошуковик використовує генеративні властивості ШІ - SGE - саме для вдосконалення пошуку. Таких інструментів пошуку два - штучний інтелект працює із зображеннями та текстами.
"Ми випробовуємо нові способи - робити більше - прямо з Пошуку, як-от генерувати зображення за допомогою штучного інтелекту або створювати першу чернетку того, що вам потрібно написати", - пояснили в компанії.
Тепер пошук зможе свторювати зображення за вашим запитом та писати чернетки тексту за ключами (адаптувати вже існуючі тексти на задану тему з мережі). В блозі Google з'явилася інструкція щодо того, як саме працювати з розширеними можливостями пошуковика на основі ШІ.
Для реалізації ідеї, судячи з інструкції, запит слід буде виписувати доволі детальний. Саме відповідно до нього штучний інтелект "монтуватиме" зображення чи створюватиме есе.
А ось так виглядає відповідь пошуковика у співпраці з ШІ на запит "Фотореалістичне зображення капібари в капелюсі шеф-кухаря, який готує сніданок у лісі, смажить бекон".
Ми спробували згенерувати в Chrome наступний запит на зображення - "Герой Леонардо Ді Капріо з фільму Тарантіно "Одного разу в Голлівуді" виступає у Верховній Раді з плакатом "путіна на мило". Пошуковик запропонував нам переглянути фільм або почитати рецензію на нього.
В Google Play ми знайшли додаток SGE, та встановити його поки не вдалося. Тож, поки цей інструмент в Україні таки недоступний, та ми вже чекаємо на нього з нетерпінням. Чи буде такий додаток безкоштовним - про це в анонсі від мудьтикорпорації поки не йдеться.
В Google додали, що "підключившись до SGE", а простіше кажучи встановивши цей додаток на ваш гаджет щойно він стане доступним, ви зможете експериментувати безпосередньо в Google Images.
Там також пообіцяли, що кожне зображення, створене за допомогою SGE, матиме позначки метаданих і вбудовані водяні знаки. Останні вказуватимуть на те, що зображення було створено штучним інтелектом. Це робиться для того, аби ШІ не використовували в злочинних намірах.
"Ми усвідомлюємо необхідність відповідального впровадження цієї технології. Ось чому мають місце запобіжні заходи в цей досвід. Ми блокуємо створення зображень, які суперечать нашій політиці забороненого використання генеративного ШІ, включаючи шкідливий або оманливий вміст", - підкреслили розробники з Google.
Розробники пояснили, що спеціальний інструмент "Про це зображення" допоможе користувачам легко оцінити контекст і достовірність зображень. Наприклад, він зможе показати, коли подібну версію цього зображення вперше побачив Google чи інші сторінки в Інтернеті, які використовують подібне зображення. Включно з новинними сайтами або сайтами з фактчекінгу.
Нагадаємо, компанія Google оголосила, що інтегрує генеративний штучний інтелект у свою пошукову систему в травні цього року, про це писали BBC. Та поки що можливість створення зображень доступна лише англійською мовою в США для повнолітніх учасників експерименту SGE. Тестування продукту триває.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.