Небезпечний контент для дітей: омбудсмен пропонує створити «дитячий» підрозділ у кіберполіції

Омбудсмен наголосив, що в мережі TikTok багато контенту, який може підбурювати дітей і наражати їх на небезпеку

Небезпечний контент для дітей: омбудсмен пропонує створити «дитячий» підрозділ у кіберполіції

Дитячий омбудсмен заявив, що в Україні необхідно створити окремий підрозділ для відстеження потенційних загроз для дітей в інтернеті. У країні почастішали випадки самогубства серед підлітків.

Про це на брифінгу заявив уповноважений президента з прав дітей Микола Кулеба, передає Інформатор.

"Необхідно піднімати питання про створення відповідного "дитячого" підрозділу в кіберполіції. Зараз є обмеження доступу дітей до соціальних мереж з 13 років, але діти все одно реєструються під різними акаунтами. Вони зазнають насильства в мережі і загроз життю", - заявив Кулеба.

Він підкреслив, що наразі розробляються можливості для захисту дітей в інтернеті.

"До офісу омбудсмена надходять десятки тисяч звернень від батьків з проханням заборонити мережу TikTok. Зараз там багато контенту, який безпосередньо піддає дітей небезпеці", - зазначив Кулеба.

За його словами, минулого року кіберполіція припинила дії 13-річної дівчинки, яка створила в соціальній мережі закриту групу і підштовхувала учасників до скоєння суїциду.

В офісі генерального прокурора повідомили,що ініціюватимуть створення online-каналів довіри в соціальних мережах для неповнолітніх жертв і свідків злочинів. Вони будуть працювати в Instagram, Snapchat або Telegram.

"Неповнолітні зможуть написати про вчинення злочину проти них з можливістю надання аудіо- і фотофайлів, а також отримати первинну правову, психологічну і медичну допомогу, в разі нанесення їм тілесних ушкоджень", - заявили в ОГП.

Для довідки: в Україні у 2020 році кількість правопорушень проти дітей зросла майже на 20%. Більш ніж 5,2 тис. дітей постраждали від злочинів. На 37% зросла кількість дітей, які постраждали від насильницьких дій сексуального характеру, а саме зґвалтування.

Нагадаємо, в Київській області дві семикласниці отруїлися невідомою речовиною, одна з них померла. Пізніше в Києві з балкону на 14 поверсі випала 13-річна дівчинка, вона загинула. Крім того, в Україні збирають підписи за заборону TikTok.

Також Інформатор писав про те, як розпізнати і запобігти наміру підлітка вчинити суїцид.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube