ШІ самостійно прицілюється та вираховує балістику, оператор дрона тільки підтверджує відкриття вогню
Українська компанія devDroid розробила дрони зі штучним інтелектом. Вони можуть самостійно вираховувати балістику прямо з окопу. Управління цими безпілотниками - дистанційне.
Бойовий модуль "ТГП" розміщується в окопі для маскування і захисту. Штучний інтелект розпізнає рухи та живу силу, після чого підіймає зброю з окопу та дає сигнал оператору про захоплення цілі, щоб той міг відкрити вогонь.
Розробила турель дистанційного керування на базі штучного інтелекту українська компанія devDroid. Управління турелью відбувається за допомогою ШІ, який самостійно прицілюється та вираховує балістику. Оператор з безпечного місця лише підтверджує відкриття вогню.
Військово-повітряні США планують створити від 1000 до 2000 безпілотників типу XQ-58A Valkyrie, якими керуватиме штучний інтелект. Про це повідомляє The New-York Times. Дрони працюватимуть спільно з винищувачами F-22 та F-35, якими керують люди.
Безпілотники XQ-58A Valkyrie призначені для прикриття основного винищувача в ситуаціях, коли пілот атакований ворогом, а ще вони можуть виконувати роль дронів-камікадзе для ураження літаків супротивника або удару по наземних та морських цілях. Такий БПЛА може розвивати швидкість 885 км/год, підійматися на висоту 14 кілометрів, а дальність польоту подібних бойових дронів становить 5500 кілометрів. Кожна "Валькірія" коштуватиме від 3 до 25 мільйонів доларів, а це набагато дешевше, ніж сучасний винищувач і взагалі не зрівняється з ціною життя пілота.
Найдешевші Valkyrie виконуватимуть роль дронів-камікадзе, а в складнішому варіанті - розвідувати та захищати основний літак, у тому числі відволікаючи на себе увагу і навіть ведучи повітряний бій із ворогом. Загалом, Пентагон розраховує створити низку спеціалізованих типів цих автономних літаків. Деякі з них будуть зосереджені на місіях зі спостереження або поповнення запасів, інші літатимуть в атакуючих групах. Штучний інтелект буде збирати та оцінювати інформацію від своїх датчиків у міру наближення до сил противника, щоб ідентифікувати інші загрози та цінні цілі, перш ніж вимагати дозвіл у пілота почати будь-яку атаку за допомогою своїх бомб або ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.