Україна відтермінувала виплати за зовнішнім держборгом до 2027 року – подробиці

Підписантами Меморандуму стали представники урядів шести країн

Держборг
Загальний держборг України становить 132,92 млрд доларів

Група офіційних кредиторів із країн "Великої сімки" та Паризького клубу погодила реструктуризацію державного боргу України та відтермінування виплат по ньому. Поновити виплати повинні у березні 2027 року. Цей термін відповідає завершенню поточної EFF програми Міжнародного Валютного Фонду.

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів України у четвер, 21 грудня. Зазначається, що внесення змін до Меморандуму підписали представники урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та США. З боку України під угодою поставив підпис очільник відомства Сергій Марченко.

"Досягнення сьогоднішньої домовленості про перегляд боргових зобов'язань дозволяє знизити навантаження на бюджет до кінця дії програми МВФ та заощадити валютну ліквідність для забезпечення соціальних видатків", – сказав Марченко.

Міністр наголосив, що це добровільне призупинення виплати боргу є частиною пакета міжнародної підтримки на суму 122 мільярди доларів, наданої партнерами України.

Державний борг України

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує збільшення загального державного боргу України. Вже поточного року він зросте до 88,1% від валового внутрішнього продукту країни, а у 2025 році – перевищить 100% ВВП.

У серпні цього року загальний державний борг України зріс на 3,1% і досяг нового історичного максимуму. Цифри виглядають наступним чином. Борг зріс на 4 млрд доларів, до 132,92 млрд доларів. В Уряді це пояснили тим, що до бюджету країни надійшов сьомий транш макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 1,5 млрд євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube