Запобігли історичному дефолту. Конгрес США схвалив призупинення стелі держборгу

Байден похвалив своєчасні дії Конгресу США

Дефолт у США
Конгрес США підтримав законопроєкт, який скасовує стелю держборгу, що дасть змогу уникнути дефолту

У четвер, 1 червня, Сенат США ухвалив двопартійний закон, підтриманий президентом Джозефом Байденом, який скасовує стелю держборгу в розмірі 31,4 трильйона доларів. Це дозволило уникнути першого в історії дефолту. Міністерство фінансів попереджало, що не зможе оплатити всі свої рахунки. 

Про це повідомляє Reuters. Сенат проголосував 63 проти 36 за схвалення законопроєкту, який був прийнятий в середу, 31 травня, Палатою представників. Міністерство фінансів попереджало, що не зможе оплатити всі свої рахунки 5 червня, якщо Конгрес не прийме рішення до того часу.

"Сьогодні ми уникаємо дефолту", - заявив у четвер лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, проводячи законопроєкт через свою палату, що складається зі 100 членів.

Байден похвалив своєчасні дії Конгресу США. Він назвав двопартійну угоду "перемогою". 

"Ця двопартійна угода є великою перемогою для нашої економіки та американського народу", - сказав президент у своїй заяві, додавши, що він підпише її якнайшвидше.

Він сказав, що зробить додаткову заяву в п'ятницю о 19:00 за східним часом (23:00 за Гринвічем). Перед остаточним голосуванням сенатори розглянули майже десяток поправок, відхиливши їх усі під час нічного засідання. 

Цей закон призупиняє дію встановленого законом ліміту федеральних запозичень до 1 січня 2025 року. На відміну від більшості інших розвинених країн, Сполучені Штати обмежують суму боргу, яку може запозичити уряд, незалежно від будь-яких витрат, виділених законодавчим органом.

Про стелю держборгу США 

Конгрес США вперше запровадив стелю держборгу в 1917 році. Цей крок означав, що уряд більше не потребував схвалення законодавців щодо кожного випуску боргових зобов'язань, але обмежений у максимальному обсязі запозичень, пише Deutsche Welle. Згодом приписи деталізували у законах про державний борг, ухвалених 1939 та 1941 року.

За останні сім десятиліть ліміт державного боргу підвищувався 78 разів, востаннє 2011 року. Тоді зволікання з погодженням нового ліміту призвело до того, що США втратили найвищий кредитний рейтинг ААА. Це обернулося зростанням вартості запозичень. Поточний ліміт боргу в 31,4 трильйона доларів досягнули у січні, але Міністерство фінансів вжило надзвичайних заходів, щоб продовжити фінансування діяльності уряду, інакше забракло б грошей і довелося оголошувати дефолт за борговими зобов'язаннями

Раніше ми писали, що Байден і Конгрес дійшли згоди про підвищення межі державного боргу. Крім того, США ухвалили новий пакет військової допомоги для України на 300 мільйонів доларів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube