Зеленський наголосив, що у 2024 році Японія надасть Україні 4,5 млрд доларів та підтримуватиме нас протягом усього 10-річного строку дії угоди
У четвер, 13 червня, президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда підписали двосторонню безпекову угоду між країнами. Згідно документу, протягом 2024 року Японія надасть 4,5 млрд доларів допомоги. Також вона підтримуватиме Україні протягом 10 років – саме такий термін дії документу.
Про це глава держави повідомив у соцмережі X (Twitter). Це перша угода з країною Тихоокеанського регіону, а не з членом НАТО.
“Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда і я щойно підписав угоду про безпеку між Україною та Японією. Унікальний документ з однією з найбільш економічно та технологічно розвинених країн світу”, – підкреслив Зеленський.
За його словами, передбачається допомога у сфері безпеки та оборони, співпраця у гуманітарній, технічній і фінансовій сферах. Також в угоді закріплена спільна робота заради реалізації пунктів Формули миру, санкцій проти агресора та притягнення РФ до відповідальності.
Угода передбачає передачу Україні нелетального обладнання, з урахуванням конституційних обмежень Японії, повідомляє пресслужба Офісу президента. Вона також закріплює подальший розвиток співпраці у межах коаліцій спроможностей, членом яких є Японія, зокрема, коаліцій з інформаційних технологій та розмінування.
Також країна Тихоокеанського регіону забезпечуватиме лікування поранених українських воїнів та співпрацюватиме з Україною в галузях розвідки та захисту секретної інформації. Зокрема, працюватимуть над:
“Окремий блок угоди стосується співпраці в галузі промисловості, де Японія посідає провідні позиції у світі. Країни вивчатимуть можливості для розвитку промислової бази України, зокрема шляхом залучення приватного сектору, створення спільних підприємств та проведення досліджень”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, Японія підтримуватиме українську формулу миру та запроваджуватиме й надалі антиросійські санкції. Також країна співпрацюватиме у розробці механізму відшкодування збитків, зокрема, за рахунок суверенних російських активів, та у притягненні агресора до відповідальності.
Нагадаємо, Україна вже підписала майже півтора десятка договорів про співпрацю в безпековій сфері. Першою в цьому стала Велика Британія. Саме з Лондоном Київ підписав перший такий документ. Потім була Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія та ще деякі країни.
Крім того, Україна та США підпишуть безпекову угоду вже в четвер, 13 червня. Це відбудеться на полях саміту G7. Там, як очікується, зустрінуться президенти України та Америки Володимир Зеленський та Джо Байден відповідно.
Раніше ми вже писали про суть цих угод. По суті, це декларації, які обіцяють певну підтримку на випадок повторної агресії Росії чи якоїсь іншої держави. Однак це не є військові союзи, принципи колективної оборони там не діють. Різні країни гарантують на випадок нової війни розпочати консультації, допомагати матеріально, вводити санкції тощо.
Інформатор розповідав про безпекову угоду між Україною та Естонією. Очікується, що Київ і Таллінн підпишуть цей договір найближчим часом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.