Україна та міжнародні спецслужби ліквідували велике хакерське угрупування LockBit: деталі від Генпрокуратури

Читать на русском

Хакери дистанційно запускали шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери компаній, викрадали дані та вимагали викуп

Читать на русском
Хакери
Хакери LockBit, починаючи з 2019 року, здійснили понад 3000 кібератак

Хакери дистанційно запускали шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери компаній, викрадали дані та вимагали викуп

Українські правоохоронці спільно з правоохоронними органами інших держав "накрили" транснаціональне хакерське угруповання. Воно спеціалізувалося на розповсюдженні вірусу-вимагача LockBit. Хакери викрадали у відомих компаній таємну інформацію, а потім вимагали заплатити за неї кошти.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора України. Зазначається, що міжнародну кібероперацію Україна проводила у взаємодії із компетентними органами Франції, Німеччини, Нідерландів, Швеції, Австралії, Канади, Японії, Великої Британії, США, Швейцарії, Фінляндії, Польщі, Нової Зеландії та Європолом.

Обшуки у хакерів
Обшуки у хакерів

Хакери з LockBit, починаючи з 2019 року, здійснили понад 3000 кібератак на інфраструктуру різних компаній країн Європи та США. Це угрупування вважається найбільш "авторитетним" серед хакерів-вимагачів у світі.

За матеріалами справи, хакери викрадали у відомих компаній таємну інформацію і персональні дані, а потім вимагали за них "викуп". Серед організаторів та учасників угруповання були громадяни України та рф.

Хакери дистанційно запускали шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери користувачів. Після цього вірус збирав закриту інформацію, а потім блокував роботу комп’ютерної техніки й "пропонував" її відновити після сплати грошей. У разі відмови - зловмисники погрожували не тільки паралізувати весь технологічний процес потерпілих компаній, але й "злити" їхні конфіденційні відомості у мережу.

Обшуки у хакерів
Обшуки у хакерів

"На підставі скоординованого спільного плану дій на території України правоохоронні органи провели ряд обшуків за місцями проживання осіб, причетних до протиправної діяльності. Виявлено мобільні телефони та комп’ютерну техніку, яка ними використовувалась... проведено слідчі дії, які підтвердили причетність кожного з фігурантів", - заявили в прокуратурі.

Зазначається, що завдяки оперативним заходам скомпрометовано основну платформу, яка унеможливила подальшу злочинну діяльність цього хакерського угруповання. Правоохоронці видалили 34 сервери у Нідерландах, Німеччині, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Австралії, США та Великобританії, а також заблокували понад 200 криптовалютних рахунків хакерів.

Також виявили велику кількість даних, зібраних під час розслідування, які знаходяться у розпорядженні правоохоронних органів різних держав. Їх використають для виявлення організаторів та ключових учасників LockBit, розробників, філій, інфраструктури та злочинних активів, пов'язаних з їх діяльністю.

Обшуки у хакерів
Обшуки у хакерів

Діяльність хакерів

Нещодавно невідомі хакери здійснили кібератаку на відомі українських медіа. Зокрема, постраждали видання "Українська правда" та Liga.net. На сторінці УП в мережі X та сайті "Ліги" з’явилися фейкові новини. Зокрема, з'явилася неправдива публікація про те, що російські війська нібито "розгромили елітні підрозділи ЗСУ" в Авдіївці.

Також на початку лютого російські хакери атакували сайт Міносвіти України. В результаті сайт не працював певний період часу.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Дмитро Рюмшин, командир 47-ї окремої механізованої бригади, відзначив зміну тактики російських сил. Тепер вони використовують штурмові групи, що оперують після авіаційних ударів, відмінно від масових наступів. Сергій Кузан, голова "Українського центру безпеки та співпраці" розповів, як ці зміни можуть вплинути на ситуацію у місті Авдіївка? Отримайте більше деталей у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.