Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
19 місце дісталося за рівень впливовості
Україна увійшла у ТОП 20 найвпливовіших країн світу за рейтингом "м'якої сили". Лише за рік рейтингове місце України піднялося на 24 позначки. Це найкращий прогрес за кількістю набраних балів. Відзнаки дали й за інші критерії й в інших категоріях. Зокрема, за впливовість, впізнаваність та репутацію країни.
Світовий рейтинг "м'якої сили", або ж "Global Soft Power Index" — це міжнародне дослідження сприйняття національних брендів, яке щорічно проводить компанія Brand Finance. Індекс показує здатність впливати на інші країни за допомогою привабливості та переконання, а не примусу та сили. Результати представили у Лондоні на Global Soft Power Summit 2023, який цього року сфокусований на Україні. Спікерами, зокрема, стали колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, перша леді України Олена Зеленська та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Як повідомили в Міністерстві закордонних справ, загально за минулий рік Україна займала 61 позицію. А нині займає 37-му у загальному списку з 121-єї країни-номінантки. На це повпливали кілька категорій:
Першу відзнаку Україна отримала завдяки успішному застосуванню дипломатичних інструментів. Відтак, з торішнього 45-го місця у рейтингу впливовості, нині наша країна посіла 19-те місце. Тобто за рік оцінку впливовості України оцінили у 26 позицій.
Водночас за показником впізнаваності Україна піднялася з 47 на 14 місце. Репутація України продемонструвала помірне покращення. А все через те, що респонденти з Азії, й досі вважають, що репутація України занизька.
"Звіт про сприйняття України у світі за 2022 рік чітко показав, що Україна більше не terra incognita. Підтвердженням цього є результати України в "Global Soft Power Index 2023". Протягом останнього року Україна доклала великих зусиль, щоб розповісти свою історію, створити свій наратив та здобути підтримку. Нинішній результат є досягненням мужнього українського народу, президента України Володимира Зеленського, наших Збройних сил і всіх, хто розповідав історію України", - зазначив Кулеба.
Зазначимо, загальний індекс "м'якої сили" базується на оцінці впізнаваності країни, її репутації та впливу, а також на таких показниках: бізнес і торгівля, медіа і комунікації, культура та спадщина, освіта і наука, люди та цінності, міжнародні відносини, врядування та сталий розвиток.
Через повномасштабну війну Україна за 2022 рік втратила позиції в рейтингу продовольчої безпеки. А за рівнем доступності харчів й взагалі посіла останнє місце у Європі. Натомість військовий потенціал аналітики Global Firepower оцінили на 15- те місце. Для розуміння, у 2021 році Україна займала в цьому рейтингу 25 місце серед 140 країн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.