RU
Головна
Україна
07:57, 14 Жовтня
Информатор UA

Интро

Сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначають День захисників і захисниць України. В цей день всі шанують оборонців і захисниць, завдяки яким наша країна залишається вільною і незалежною. А також згадують тих, хто віддав своє життя за територіальну цілісність України. Про це повідомляє Інформатор. Дату 14 жовтня обрали невипадково. За традицією на свято Покрова Пресвятої Богородиці шанували українське військо. Крім того, цей день відзначається як день створення Української Повстанської Армії. Його заснували у 2014 році, одночасно скасували День захисника Вітчизни, який відзначався 23 лютого згідно з указом 2009 року. 14 липня 2021 року парламент змінив колишню назву свята на День захисників і захисниць України. Колишня назва не в повному обсязі передавало його суть і зміст. Адже поруч із чоловіками-захисниками країни, її захищають також і жінки. Використання коректних назв дозволяє адекватно відобразити роль обох статей і жінок, і чоловіків у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України. За даними Міністерства оборони України на липень цього року, у Збройних силах України служать 27 074 військовослужбовиць, з них 949 - старші офіцерки. Статус учасника бойових дій за участь в АТО/ООС надали 9 916 жінкам, 166 військовослужбовицьу період із 2014 року відзначені державними нагородами. Нагадаємо, Верховна рада змінила назву свята День захисника України. Крім того, в Україні запустили чат-бот із протидії сексуальному насильству для військовослужбовців. Також читайте інтерв'ю Інформатора з військовою психологинею про жінок в армії, недосконалій системі і стереотипах. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Україна сьогодні відзначає День захисників і захисниць

Читать на русском
Україна сьогодні відзначає День захисників і захисниць

Його святкують щорічно починаючи з 2014 року

Сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначають День захисників і захисниць України. В цей день всі шанують оборонців і захисниць, завдяки яким наша країна залишається вільною і незалежною. А також згадують тих, хто віддав своє життя за територіальну цілісність України.

Про це повідомляє Інформатор.

Дату 14 жовтня обрали невипадково. За традицією на свято Покрова Пресвятої Богородиці шанували українське військо. Крім того, цей день відзначається як день створення Української Повстанської Армії. Його заснували у 2014 році, одночасно скасували День захисника Вітчизни, який відзначався 23 лютого згідно з указом 2009 року.

14 липня 2021 року парламент змінив колишню назву свята на День захисників і захисниць України. Колишня назва не в повному обсязі передавало його суть і зміст. Адже поруч із чоловіками-захисниками країни, її захищають також і жінки. Використання коректних назв дозволяє адекватно відобразити роль обох статей — і жінок, і чоловіків у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України.

За даними Міністерства оборони України на липень цього року, у Збройних силах України служать 27 074 військовослужбовиць, з них 949 - старші офіцерки. Статус учасника бойових дій за участь в АТО/ООС надали 9 916 жінкам, 166 військовослужбовиць у період із 2014 року відзначені державними нагородами.

Нагадаємо, Верховна рада змінила назву свята «День захисника України». Крім того, в Україні запустили чат-бот із протидії сексуальному насильству для військовослужбовців.

Також читайте інтерв'ю Інформатора з військовою психологинею про жінок в армії, недосконалій системі і стереотипах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.